18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oficjalne oświadczenie

Abp Głódź przeprasza ofiary pedofilii. Zaczął się tłumaczyć

16.05.2019  11:08
Abp Głódź przeprasza ofiary pedofilii. Zaczął się tłumaczyć
Abp Głódź przeprasza ofiary pedofilii. Zaczął się tłumaczyć Fot: Damian KLAMKA/East News

Abp Głódź mocno się tłumaczy i wydał nawet specjalnie oświadczenie, w którym m.in. przeprasza ofiary księży pedofilów. Najwyraźniej do duchownego dotarło, jak bardzo i jak wiele osób uraził.

Abp Głódź przeprasza ofiary pedofilii po tym, w jaki sposób skomentował film Tomasza Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu", który dotyka tematu molestowania przez duchownych. Kapłan zapytany przez reporterkę Faktów TVN o ów dokument, powiedział coś, czego nikt nie mógł się spodziewać.

Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego - stwierdził arcybiskup.

Zobacz także

Abp Głódź przeprasza ofiary pedofilii w Kościele

Najwyraźniej jednak teraz zastanowił się nad tym, co powiedział i co mogą czuć ofiary księży pedofilów po takich słowach arcybiskupa. Warto przypomnieć, że film Sekielskiego zaprezentował wstrząsające relację ofiar, które stanęły oko w oko ze swoimi oprawcami. Poszedł więc po rozum do głowy.

Użyłem niewłaściwych słów; chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu - napisał w oficjalnym oświadczeniu abp Głódź.

Metropolita gdański jednocześnie podkreślił, że w Archidiecezji Gdańskiej nie ma i nie będzie pozwolenia na pedofilię.

W każdym zgłoszonym przypadku nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży działa specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego" - zapewniał abp Głódź.

Być może najzwyczajniej w świecie przeraziło go to, jak gwałtownie na jego pierwsze słowa zareagowali internauci i co mogłoby się wydarzyć i jakie informacje na jego temat zaczęłyby krążyć, gdyby nie przeprosił możliwie najszybciej jak się. Ciekawe, czy Tadeusz Rydzyk również pójdzie w jego ślady i w porę się opamięta.

Przeczytaj więcej
Komentarze