18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fake news TVP

"Adam Słodowy nie żyje..." Uśmiercili legendę telewizji

19.07.2019  14:57
"Adam Słodowy nie żyje..." Uśmiercili legendę telewizji
"Adam Słodowy nie żyje..." Uśmiercili legendę telewizji Fot: VIPHOTO/East News

W piątek media obiegła bardzo smutna informacja o śmierci prawdziwej legendy telewizji. Adam Słodowy nie żyje - grzmiały nagłówki. Media szturmem uśmierciły legendę.

Nieprawdziwą, niezweryfikowaną informację o śmierci Słodowego podała jego telewizja-matka Telewizja Polska, za nią Polska Agencja Prasowa, a następnie ogólnopolskie media. Tymczasem polski McGyver żyje, ma się świetnie, a kolejne portale w panice usuwają artykuły opublikowane na podstawie fake newsa telewizji publicznej.

Gdy dramatyczna wieści obiegły Polskę, szybko zdementował je, w rozmowie z RDC, członek rodziny prezentera.

Adam żyje i dobrze się czuje, co potwierdziła jego żona - powiedział Maciej Rozbicki.

Adam McGyver

Adam Słodowy ma dziś 95 lat. Przez lata popularyzował naukę na ekranach odbiorników telewizyjnych.

Pod koniec lat 50 XX wieku trafił do telewizji - jakoby niechcący - przyszedł z pretensjami, że to, co TVP nadaje, jest nudne i jak można w tak nieciekawy sposób przedstawiać naprawdę ciekawe zagadnienia. Wtedy zaproponowano mu, by spróbował sam, inaczej. I się udało. Z TVP związany był blisko 20 lat.

Tworzył między innymi cieszący się ogromną popularnością program "Zrób to sam", był też autorem scenariusza serialu animowanego "Pomysłowy Dobromir".

Przeczytaj więcej
Komentarze