18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Legenda polskiego sportu prosi o pomoc internautów. Państwo jej nie pomoże

Redakcja
14.01.2019  13:18
Agata Wróbel, chociaż kariera sportowa była udana i zdobyła liczne medale, teraz ma cukrzycę, depresję i długi.  Polski Związek Podnoszenia Ciężarów nie pomoże?
Agata Wróbel, chociaż kariera sportowa była udana i zdobyła liczne medale, teraz ma cukrzycę, depresję i długi. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów nie pomoże? Fot: Facebook.com/Informacje Sportowe/Sport Information

Sport to zdrowie, ale w tym wypadku tego drugiego zabrakło. Agata Wróbel, czyli legendarna polska sztangistka, prosi o pomoc. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy.

Jak podaje onet.pl, Agata Wróbel (medalistka olimpijska z Aten i Sydney) ma problemy. W sieci prosi o pomoc finansową. Powodem są cukrzyca, długi i depresja. Jej sportowa kariera to już przeszłość, chociaż wszyscy pamiętamy jej sukcesy, ale teraz sytuacja nie wygląda dobrze.

Kiedy odnosiłam sukcesy, starałam się pomagać ludziom wokół mnie. Kiedy moja kariera się skończyła zbyt wcześnie. Teraz znajduję się w sytuacji, w której mam na sobie stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi przez naiwność,dobre serce  a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu,w ciągu krótkiego okresu czasu. Nagła śmierć mojej mamy w 2016 r. jest czymś, czego wciąż nie mogę zaakceptować po dzień dzisiejszy – napisała Aga Wróbel pod zbiórką.

Cukrzyca i neuropatia cukrzycowa

Wyznała, że choruje na cukrzycę i ma neuropatię cukrzycową. Przyjmuje codziennie silne środki przeciwbólowe, a ich koszt jest dla niej bardzo wysoki. Walczy także z napadami paniki i długami.

Pojawiły się podejrzenia, że zbiórka jest oszustwem. Jednak portal Onet.pl nieoficjalnie potwierdził w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów, że to Agata Wróbel jest inicjatorką zbiórki.

Już kilka lat temu media pisały, że Wróbel nie powiodło się finansowo. Mistrzyni świata i Europy w 2006 roku zakończyła karierę i wyjechała do Anglii. Dostała pracę w sortowni śmieci. Próbowała jeszcze sił w sporcie, ale w końcu definitywnie rzuciła ciężary.

„Wirtualna Polska” przypomina, że Wróbel powinna dostawać emeryturę olimpijską. Jej wysokość równa jest średniej krajowej.

ZOBACZ TEŻ: Anna Grodzka zbiera pieniądze na operację. Wspiera ją Robert Biedroń

Przeczytaj więcej
Komentarze