18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Posypią się mandaty

Wielka akcja policji na drogach

Wojciech Kozicki
15.04.2019  11:59
Polska policja i ogólnopolska akcja NURD - dbanie o pieszych czy polowanie na kierowców?
Polska policja i ogólnopolska akcja NURD - dbanie o pieszych czy polowanie na kierowców? Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER/East News

15 kwietnia w całej Polsce rusza policyjna akcja NURD, czyli „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Posypią się mandaty, a możliwa jest też utrata prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Polska policja przeprowadza 15 kwietnia akcję NURD. Funkcjonariusze pilnują, czy kierowcy należycie dbają o bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Osoby prowadzące pojazdy powinny zachować szczególną ostrożność na przejściach dla pieszych i na skrzyżowaniach, bo złamanie przepisów może sporo kosztować.

Policja kontra kierowcy

Jak podaje polska policja, celem akcji jest zmniejszenie liczby wypadków, w których uczestniczą rowerzyści i piesi, którzy są najbardziej zagrożeni właśnie na przejściach. To dlatego kierowcy będą dziś znacznie bardziej obserwowani.

Należy podkreślić, że w I kwartale 2019 roku miało miejsce mniej wypadków na przejściach dla pieszych, niż w analogicznym okresie 2018 roku. Tym niemniej nadal apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności za każdym razem, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych – informuje policja.

Mandat i utrata prawa jazdy

Autokult.pl ostrzega, że mandat za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym może wynieść nawet 500 złotych. Piraci drogowi mogą też stracić prawo jazdy na 3 miesiące.

I kwartale 2019 roku miało miejsce mniej wypadków na przejściach dla pieszych, niż w analogicznym okresie 2018 roku. Tym niemniej nadal apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności za każdym razem, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych - powiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. (dziennik.pl)

Polscy kierowcy czyli ostra jazda:

Przeczytaj więcej
Komentarze