18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Matury przerwane

Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Jest komunikat CBŚP

06.05.2019  11:54
Alarm bombowy w liceum w Rymanowie
Alarm bombowy w liceum w Rymanowie Fot: WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

W wielu szkołach między innymi na Mazowszu i w województwie świętokrzyskim doszło do przerwania egzaminów maturalnych i ewakuacji szkół średnich. Wszystko przez anonimowe doniesienia o bombach.

Alarmy bombowe w szkołach średnich w Polsce to nieprzyjemna "niespodzianka", którą w poniedziałkowy ranek dostali maturzyści. W części placówek egzaminy maturalne zostały przerwane, w niektórych objętych ewakuacją - nie udało się ich nawet rozpocząć.

CBŚP: to celowe działanie

Sprawą zajęło się Centralne Biuro Śledcze Policji. Zgodnie ze wstępnymi podejrzeniami potwierdzają, że alarmy były fałszywe i miały za zadanie zakłócenie egzaminów - podaje PAP.

Do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wpłynęło pismo od Centralnego Biura Śledczego Policji, informujące o działaniach podejmowanych przez osobę lub osoby, których celem jest sparaliżowanie przebiegu egzaminu maturalnego w sesji majowej - Informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Informacje o bombach do poszczególnych szkół spływały już od godziny 7 rano, drogą mailową.

Przeczytaj więcej
Komentarze