18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

trwa akcja służb

Alarmy bombowe w kolejnych szkołach. Matury zagrożone

06.05.2019  09:46
Alarmy bombowe w szkołach
Alarmy bombowe w szkołach Fot: thankunextpiggy/Twitter

W wielu szkołach m.in. na Mazowszu ogłoszono w poniedziałek alarmy bombowe - podają kolejne, lokalne media. W placówkach trwa ewakuacja i sprawdzanie zagrożeń.

6 maja w poniedziałek to bardzo ważny dzień dla maturzystów - zdają swój pierwszy egzamin z języka polskiego. Tymczasem w części szkół egzaminy mogą się nie odbyć. Lokalne media donoszą o kolejnych ewakuowanych placówkach.

Alarmy bombowe w szkołach średnich

Media donoszą o alarmach bombowych w kilku szkołach średnich w województwie świętokrzyskim i licznych alarmach w szkołach na Mazowszu.

Egzamin dojrzałości powinien rozpocząć się o godzinie 9 i potrwać do godziny 12. Tymczasem część maturzystów koczuje na boiskach i w miejscach wyznaczonych do zbiórek w czasie ewakuacji, a ich szkoły przeczesuje straż pożarna.

Alarmy bombowe ogłoszono między innymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu, w II LO w Końskich, Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Tarnowie, w dwóch placówkach w Legnicy, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Piotrkowie, ZST w Rybniku, a także w poszczególnych szkołach w Płońsku, Mławie, Nowym Dworze Mazowieckim i Warszawie.

Alarmy bombowe. Co z maturami?

Choć istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że alarmy są fałszywe, służby nie mają wyjścia i muszą sprawdzić każde zgłoszenie. Co ciekawe, anonimowi sprawcy, informujący o podłożeniu bomb od razu przyznali, że chodzi o rozpoczynające się dziś matury.

Jak na razie nie wiadomo, czy poszkodowanej młodzieży uda się napisać dziś egzaminy.

Przeczytaj więcej
Komentarze