18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ALERT RCB!!!

Skażona woda w kranie. "Nie nadaje się do picia i prania"

Wojciech Kozicki
25.05.2023  10:29
Alert RCB. Skażona woda w kranie. "Nie nadaje się do picia i prania"
Alert RCB. Skażona woda w kranie. "Nie nadaje się do picia i prania" Fot: Marek BAZAK/East News, RCB

ALERT RCB! Pilne! Skażona woda z wodociągu z Dębskiej Kuźni (woj. opolskie). Sanepid ostrzega, że znaleziono bakterie Escherichia coli. WODA NIE NADAJE SIĘ DO PICIA!

Ostrzeżenie sanepidu i alert RCB. W wodzie z wodociągu z Dębskiej Kuźni (woj. opolskie) dostarczającego wodę do sześciu miejscowości wykryto bakterie Escherichia coli. Informacja o groźnym zanieczyszczeniu znalazła się już na stronie powiatowej stacji sanepidu w Opolu.

"Uwaga! Na terenie m. Chrząstowice, Dębska Kuźnia, Lędziny, Suchy Bór, Falmirowice i Dębie woda nieprzydatna do spożycia. Śledź komunikaty UG Chrząstowice" – sms o tej treści otrzymały osoby przebywające na terenie powiatu opolskiego

- informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze.

Skażona woda w Polsce. Alerty RCB

Skażenie wody w województwie opolskim jest bardzo poważne. Woda z wodociągu nie nadaje się do picia, użycia przy przygotowywaniu żywności, mycia i prania. Jej picie może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia.

Wodociąg z Dębskiej Kuźni obsługuje mieszkańców w miejscowościach Chrząstowice, Lędziny, Dębska Kuźnia, Suchy Bór, Falmirowice i Dębie. Dopóki nie zostanie usunięte skażenie wody, służby będą dostarczały wodę beczkowozami.

Jak doprecyzowuje Radio ZET, woda zdatna do spożycia została w środę przygotowana w beczkowozach po godz. 16 w następujących miejscach:

  • Lędziny - obok świetlicy, ul. Szkolna
  • Chrząstowice - obok OSP, ul. Dworcowa
  • Suchy Bór - obok OSP, ul. Pawlety
  • Dębska Kuźnia - obok OSP, ul. Kolonia
  • Dębie - obok OSP, ul. Zielona

Rolnicy i przedsiębiorcy powinni zgłaszać zapotrzebowanie na wodę pod numerem telefonu 533 300 380.

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także