18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w tle Owsiak i WOŚP

Jędraszewski znów szokuje. Nie odprawił mszy, bo się obraził

28.03.2019  09:11
Arcubiskup Jędraszewski nie odprawił mszy. Obraził się?
Arcubiskup Jędraszewski nie odprawił mszy. Obraził się? Fot: Flickr/Archidiecezja Krakowska

Arcybiskup Jędraszewski odmówił odprawienia mszy świętej w intencji księdza Józefa Tishnera. Dlaczego? Bo w konkursie jego imienia wygrał między innymi Jurek Owsiak

Józef Tishner zmarł w 2000 roku, ale trudno o nim zapomnieć. Ksiądz i filozof, duszpasterz Solidarności jest prawdziwą legendą i autorytetem. Nic dziwnego, że już 19 raz przyznano nagrody jego imienia.

Tegoroczne Dni Tishnerowskie rozpoczęła msza w intencji księdza. Odprawić miał ją arcybiskup Jędraszewski, jednak w ostatniej chwili zmienił zdanie i wyznaczył kogoś innego. Co ciekawe, jego decyzja zapadła tuż po ogłoszeniu wyników konkursu, którego Tishner jest patronem.

Nagroda Tishnera wręczana jest "za odwagę i wrażliwość", a dostają ją sami wielcy Polacy. W tym roku zdecydowano podobnie, tyle tylko, że niektórym - jak arcybiskupowi - werdykt nie przypadł do gustu.

Jędraszewski bojkotuje Dni Tishnerowskie?

Nagrodzeni zostali między innymi Jurek Owsiak z małżonką i ojciec Ludwik Wiśniewski. To te dwa nazwiska - najprawdopodobniej - odstraszyły Jędraszewskiego - podaje krakowska "Gazeta Wyborcza".

Jak powszechnie wiadomo, od lat polskiemu Kościołowi nie po drodze jest z Jerzym Owsiakiem i WOŚP. Czym jednak zawinił ojciec Wiśniewski? Duchowny jako jeden z nielicznych w naszym kraju, otwarcie krytykuje działania polskiego Kościoła.

Dziennikarze "Wyborczej" zwrócili się do biura prasowego metropolity o wyjaśnienie, dlaczego ten z mszy zrezygnował i czy bojkotuje Dni Tishnerowskie. Sekretarka wyjaśniła jedynie, że dostała zakaz komentowania tej sprawy.

Jędraszewski prosi o miłosierdzie dla pedofilów

To nie pierwszy raz, gdy arcybiskup Jędraszewski szokuje swoją postawą. Ostatnio, w czasie ogłaszania raportu Kościoła o pedofilii wśród księży, zwrócił się do wiernych o miłosierdzie dla pedofili. Stwierdził wtedy, że Jezus miłował się nad złoczyńcami, więc i Polacy powinni wybaczyć pedofilom w sutannach.

Niewiele później znowu podjął temat pedofilii w kościele i zapewniał, że księża nie ponoszą odpowiedzialności za zło. Kogo więc powinniśmy winić? Homolobby i seksturystykę.  

logo Tu się dzieje