18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Amerykańskie wojsko kontra polskie drogi. Pojazd skończył w rowie

Redakcja
21.12.2018  11:49
Amerykańskie wojsko w Polsce - kolejny wypadek - pojazd Humvee wylądował w rowie. Zima i warunki na drogach  nie dały szans. Strażacy z Witkowa pomogli
Amerykańskie wojsko w Polsce - kolejny wypadek - pojazd Humvee wylądował w rowie. Zima i warunki na drogach nie dały szans. Strażacy z Witkowa pomogli Fot: OSP

Zima w Polsce i pokonana armia USA. Warunki pogodowe w Polsce kontra pojazdy amerykańskiej armii – zwycięzca w tym starciu mógł być tylko jeden. Do sieci trafiły zdjęcia, na których widać terenowe Humvee w rowie. Na miejsce przybyły posiłki, czyli polscy strażacy.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, w czwartkowe popołudnie nieopodal miejscowości Malenin (Wielkopolska) wojskowy pojazd Humvee skończył podróż w rowie. Jako przyczynę wypadku podaje się świeży śnieg i śliską drogę.

Bohaterscy strażacy z Witkowa wkroczyli do akcji. Wydostali amerykańską maszynę z rowu.

20 grudnia 2018 r. o godzinie 13.00 otrzymujemy dyspozycję wyjazdu alarmowego zastępem ratownictwa technicznego do zdarzenia drogowego w kierunku wsi Malenin. Na miejscu zastajemy pojazd wojskowy typu HMMWV – terenowy Humvee, który zjechał do rowu. Podróżujący nie wymagali pomocy medycznej - poinformowała straż pożarna na swojej stronie internetowej.

Polskie drogi

To nie pierwszy raz, gdy żołnierze USA zostali pokonani przez polskie drogi. 2 grudnia 2017 roku, na drodze na polskiej prowincji nastąpiła awaria hamulców wojskowego pojazdu. Zjechał na pobocze i zarwała się pod nim ziemia.

Nie pomógł nawet holownik. Amerykanów uratowali dopiero pracownicy lokalnego przedsiębiorstwa. Internauci przypominali wówczas, że amerykańscy żołnierze w Polsce kiepsko sobie radzą. Ukradziono im specjalistyczny sprzęt z kontenera stojącego na rampie kolejowej.

ZOBACZ TEŻ: Ostrzeżenia dla 5 województw! Jaki będzie pierwszy dzień zimy?

Amerykańskie wojsko w Polsce i kolejna wpadka - pojazd wojskowy armii USA pokonany przez polskie drogi
Amerykańskie wojsko w Polsce i kolejna wpadka - pojazd wojskowy armii USA pokonany przez polskie drogi Fot: OSP
Czytaj także
Przeczytaj więcej