18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co zrobili tym razem?

Auto SOP z ministrem zatrzymane przez policję

18.03.2019  15:04
Samochód SOP z ministrem w środku został zatrzymany przez policję
Samochód SOP z ministrem w środku został zatrzymany przez policję Fot: Eastnews

Samochód Służby Ochrony Państwa, którym jechał Szef MSWiA, Joachim Brudziński, został zatrzymany przez policję. Mało brakowało, a kierowca straciłby prawo jazdy.

Joachim Brudziński jechał dziś na odprawę służb mundurowych do Opola. Po drodze, pomiędzy Kluczborkiem a Opolem, na drodze krajowej nr 45, samochód Służby Ochrony Państwa z ministrem wewnątrz, został zatrzymany przez nieoznakowany patrol policji. Powodem było przekroczenie prędkości, czym sam minister pochwalił się na swoim Twitterze.

Kierowca SOP zatrzymany przez policję

Szef MSWiA napisał: „Kierowca SOP miał „odrobinę” za ciężką nogę”. Co ciekawe, owa „odrobina” to 48 kilometrów. Samochód SOP jechał bowiem z prędkością 98 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. To oznacza, że prędkość przekroczył o 48 kilometrów na godzinę. Przypomnijmy, że jazda z prędkością 50 kilometrów na godzinę większą, niż pozwalają na to ograniczenia, kończy się utratą prawa jazdy. Kierowca SOP miał więc ogromne szczęście.

Jak informuje TVN 24, policja potwierdziła, że zatrzymała do kontroli samochód Służby Ochrony Państwa.

Joachim Brudziński od razu po zdarzeniu wysłał tweeta, w którym gratuluje Komendantowi Powiatowemu w Kluczborku i napisał, że ten może być dumny ze swoich funkcjonariuszy.

Szef MSWiA gratuluje komendantowi

Potem, podczas wręczenia medali „Młody Bohater”, które odbywało się w Opolu, Joachim Brudziński osobiście pogratulował komendantowi policji w Kluczborku. Zdementował też informacje mówiące o tym, że zatrzymanie było ustawiane.

logo Tu się dzieje