18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kupokalipsa nadciąga

Potężny wyciek ścieków w Polsce! "G*wno poleci z kranów"

Wojciech Kozicki
28.08.2019  15:06
Awaria w Warszawie - czeka nas katastrofa ekologiczna w Polsce?
Awaria w Warszawie - czeka nas katastrofa ekologiczna w Polsce? Fot: VELENGURIN/East News - zdjęcie ilustracyjne

Oczyszczalnia ścieków Czajka w Warszawie i poważne zanieczyszczenie Wisły – szykuje się katastrofa ekologiczna? Nieczystości wpadają do rzeki, a olbrzymie ilości ścieków wkrótce dotrą do Płocka! Polacy obawiają się, że nastąpi skażenie wodny pitnej w kranach.

Katastrofa w Warszawie! Rzecznik Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Sergiusz Kieruzel potwierdził, że nastąpiła awaria kolektora w rejonie mostu Marii Skłodowskiej-Curie (mostu Północnego). Jak na razie nie ma ostrzeżeń, że może dojść do skażenia „kranówki”, ale wiadomo, że do rzeki wpadają 3 metry sześcienne nieoczyszczonych ścieków na sekundę!

Czy Polacy na pewno są bezpieczni? „Super Express” ostrzega, że zagrożone są ujęcia wody m.in. w Nowym Dworze Mazowieckim

Próbki wody są nadal badane, bo nie wiadomo do dokładnie dostało się do Wisły. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwołał w Centrum Bezpieczeństwa sztab kryzysowy. Jak podaje stołeczna „Wyborcza”, oszacowano już, że ścieki w ciągu 50 godzin dotrą do Płocka.

Awarii uległ kolektor, który odprowadza ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy. W stolicy woda jest absolutnie pitna i bezpieczna, bo miejsce wycieku jest poniżej ujęć wody. Trzeba było oczyścić rurociąg, aby tam wejść i ocenić dlaczego doszło do awarii – powiedział Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej.

Warszawiacy chyba jednak nie są tak spokojni jak prezydent i boją się skażenia wody pitnej. W komentarzach zwracają uwagę, że kolektor był modernizowany wiele lat temu i dlatego doszło do awarii.

G*wno poleci z kranów, czuję to - napisała Marysia na Facebooku.
Działało, działało i się zes*ało - Zbyszek ocenił stan techniczny kolektora ściekowego.

logo Tu się dzieje