18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kim był Polak, który próbował zatrzymać zamachowca ze Strasburga?

Redakcja
17.12.2018  10:43
nie żyje bartosz niedzielski
nie żyje bartosz niedzielski Fot: twitter/@magda_r77

Nie żyje Bartosz Niedzielski, który został ciężko ranny podczas zamachu w Strasburgu. Polak przez kilka dni walczył o życie w szpitalu.

O śmierci Bartosza poinformowała w mediach społecznościowych jego rodzina i przyjaciele. 36-letni Polak został postrzelony w głowę we wtorek 11 grudnia podczas zamachu niedaleko jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu.

Bartosz razem z kolegą próbował zatrzymać Cherifa Chekatta i uniemożliwić mu wejście do jednego z klubów. Dzięki temu uniknięto masakry. Włoski dziennikarz, z którym przebywał, zmarł w piątek. Polak przez kolejne dni walczył o życie. Zmarł w niedzielę po południu. To 5 ofiara śmiertelna zamachowca ze Strasburga.

Andrzej Duda o Bartoszu Niedzielskim

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", Bartosz Niedzielski pochodził z Katowic. W Strasburgu mieszkał od 20 lat. Tam też brał aktywny udział w życiu Polonii. Był dziennikarzem, wolontariuszem, przewodnikiem, muzykiem, współpracował z Parlamentem Europejskim.

Kondolencje złożyło m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antoni Tajani, a także prezydent Andrzej Duda

Jak poinformował w TVP prezydencki minister Andrzej Dera, prezydent Andrzej Duda odznaczy pośmiertnie Bartosza Niedzielskiego. Można powiedzieć Polak-bohater. Dzięki takiej postawie nie doszło do większej tragedii (...) Myślę, że taką osobę trzeba uhonorować i pan prezydent odznaczy tę osobą właśnie za tę heroiczność, za tę bohaterskość. Poświęcił życie, by ratować innych, to jest absolutny wzór – powiedział Dera.

Przeczytaj więcej
Komentarze