18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą zmiany na mapie Polski. Projekt już gotowy

Redakcja
22.11.2018  14:57
mapa polska zmiany
mapa polska zmiany Fot: shutterstock.com

Wraz z końcem roku czekają nas standardowe zmiany na mapie kraju. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w 2019 roku z mapy znikną nazwy 32 miejscowości.

Resort spraw wewnętrznych zapowiedział zmiany na mapie Polski. Od nowego roku zostaną zniesione nazwy 32 miejscowości. Z kolei 21 miejscowości zmieni swoje nazwy. Pozostałe korekty obejmą również nazwy rzek, lasów czy stawów. Łącznie zapowiedziano 78 zmian – mniej niż w latach ubiegłych.

Od 1 stycznia z mapy znikną takie nazwy jak np. Pęcice, Niedziałki-Nowopole w woj. mazowieckim czy Leniaki, Ławki, Borek w woj. łódzkim. Swoją nazwę zmieni natomiast m.in. kolonia Krągłe na Podlasiu, która od nowego roku ma nazywać się Kruhłe. Józefin k. Nowosiółek na Lubelszczyźnie zostanie po prostu Józefowem. Choć w wielu przypadkach zmiany wydają się nieznaczne, sprawiają, że mieszkańcy danych miejscowości będą zobowiązani do wymiany dokumentów.

Projekt powstał na podstawie wniosków rad gmin przekazanych za pośrednictwem wojewodów do szefa resortu. Pełna lista planowanych od nowego roku zmian jest dostępna na stronie MSWiA.

ZOBACZ TEŻ: 

Przeczytaj więcej
Komentarze