18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W Polsce będzie więcej żołnierzy USA. Polscy politycy chcą dać na to miliardy

Redakcja
13.02.2019  12:28
Ilość żołnierzy USa w Polsce ma się zwiekszyć. Chcą tego polscy politycy. Ambasador Georgette Mosbacher udzieliła „Financial Times” na ten temat.
Ilość żołnierzy USa w Polsce ma się zwiekszyć. Chcą tego polscy politycy. Ambasador Georgette Mosbacher udzieliła „Financial Times” na ten temat. Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Ambasador Georgette Mosbacher udzieliła „Financial Times” wywiadu, w którym wypowiedziała się na temat obecności wojsk USA w Polsce. Okazuje się, że nad Wisłą ma stacjonować więcej amerykańskich żołnierzy. Ministerstwo Obrony Narodowej chce, by Polacy zapłacili za to miliardy dolarów.

Jak podaje ft.com, Donald Trump chce umieścić w Europie Środkowo-Wschodniej więcej wojsk. Powodem mają być działania Rosji. Polscy politycy mieli nalegać, by w Polsce pojawiła się stała baza amerykańskich wojsk. Ministerstwo Obrony Narodowej miało oferować na ten cel 2 miliardy dolarów.

Ambasador Georgette Mosbacher powiedziała, że Polacy dostaną większość tego, co chcą. Nie zapewniła jednak, że pojawi się stała baza amerykańskich wojsk w Polsce. Zwróciła za to uwagę, że Departament Obrony widzi siły XXI wieku jako bardziej rotacyjne i mobilne, niż takie z domami, gdzie sprowadza się rodziny żołnierzy.

Amerykańskie wojska w Polsce

Dorzeczy.pl przypomina, że w Polsce stacjonuje obecnie 4,3 tys. amerykańskich żołnierzy. To najwięcej na wschodzie Europy.

 

Czytaj także