18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat na porodówce. W Białej Podlaskiej urodziła się pijana dziewczynka

Redakcja
27.02.2019  14:37
pijana kobieta na porodówce
pijana kobieta na porodówce Fot: Shutterstock

W szpitalu w Białej Podlaskiej urodziła się pijana dziewczynka. Jej matka trafiła na porodówkę z trzema promilami alkoholu we krwi. Przed porodem lekarze musieli ją uśpić.

Lekarze ze szpitala w Białej Podlaskiej doskonale znają pacjentkę, która kilkanaście dni temu urodziła córkę z 0,5 promila alkoholu we krwi. Kobieta na porodówkę trafiała już osiem razy i nie zajmuje się żadnym ze swoich dzieci. Wszystkimi zajmują się rodziny zastępcze.

Jak podaje "Fakt", ciężarna zgłosiła się do szpitala już tydzień przed porodem. Kompletnie pijana źle się poczuła, wtedy badania wykazały, że ma we krwi trzy promile alkoholu.

Kilka dni później na oddział położniczy trafiła po raz kolejny, w podobnym stanie. Była brudna i bardzo zaniedbana, nie było z nią żadnego kontaktu. Lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu, jednak aby dziecko mogło się urodzić, trzeba było poddać jego matkę narkozie.

Potwierdzam, że przyjęliśmy na oddział pijaną kobietę, która niedługo potem urodziła dziecko. Dziewczynka także była pod wpływem alkoholu - powiedziała rzecznik szpitala Magdalena Us.

Sprawa nieodpowiedzialnej matki trafi do Sądu Rodzinnego. Kobieta opuściła już szpital, ale bez dziecka. Dziewczynka pozostaje na oddziale pod obserwacją lekarzy.