18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

co z ojcem?

12-latka urodziła dziecko. Teraz chcą ją ciągać po sądach

02.09.2019  19:40
12-latka urodziła dziecko. Teraz chcą ją ciągać po sądach
12-latka urodziła dziecko. Teraz chcą ją ciągać po sądach Fot: Shutterstock

12-letnia dziewczynka z Bielska-Białej w lipcu została mamą. Teraz prokuratura chce przesłuchiwać ją w sądzie.

Pod koniec lipca do szpitala w Bielsku-Białej zgłosiła się 12-letnia dziewczynka w ciąży. Lekarze widząc, w jakim jest stanie, od razu powiadomili o sprawie organy ścigania.

Stosunek płciowy z dzieckiem poniżej 15 roku życia jest nielegalny, uznawany za gwałt i obciążony karą do 12 lat pozbawienia wolności. Mimo to w sprawie nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów.

12-letnia mama przed sądem

Choć, jak donosi "Dziennik Zachodni", śledczy ustalili już personalia ojca urodzonego w lipcu chłopczyka, nie jego chcą teraz przesłuchiwać przed sądem. Prokuratura wystosowała właśnie wniosek o ściągnięcie na salę rozpraw 12-latki.

Z uwagi na charakter czynu, którego dotyczy postępowanie oraz właściwości osobiste pokrzywdzonej, która jest osobą małoletnią, zgodnie z obowiązującą procedurą prokuratura złożyła wniosek o przesłuchanie pokrzywdzonej przed sądem. Obecnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu posiedzenia w tej sprawie

- podała w komunikacie prasowym Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

Początkowo 12-latka nie chciała podać personaliów ojca dziecka. W sprawie jak na razie przesłuchano jej matkę. Szczegółowe ustalenia śledztwa nie są znane. 

Przeczytaj więcej
Komentarze