18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezydent wyraził ubolewanie

Burza uderzyła w Giewont. Nie żyją 3 osoby, w tym 12-letnie dziecko

22.08.2019  17:53
Burza uderzyła w Giewont. Nie żyją 3 osoby, w tym 12-letnie dziecko
Burza uderzyła w Giewont. Nie żyją 3 osoby, w tym 12-letnie dziecko Fot: Piotr Korczak/REPORTER

Tragedii na Giewoncie nic nie zapowiadało. Nagła burza z piorunami poraziła dużą grupę turystów. Nie żyją 3 osoby, w tym 12-letni chłopiec. 

To był wyjątkowo pogodny dzień, dlatego wielu turystów udało się na szlaki. Giewont jest najpopularniejszą i najczęściej uczęszczaną atrakcją Tatr. Korzystając z pięknej aury wiele osób chciało go odwiedzić - nie wiedzieli, że w ten sposób staną się ofiarami przerażającej tragedii.

Tragedia na Giewoncie 

Podczas burzy, pioruny wielokrotnie uderzały w Giewont. To doprowadziło do poranienia licznej grupy turystów. Podczas wyładowań atmosferycznych błyskawice najczęściej atakują metalowy krzyż na szczycie góry, który również jest celem wielu turystów.

Wiadomo już, że w wyniku burzy życie straciły 3 osoby. Do tego 25 osób jest poszkodowanych, w tym 7 z nich wciąż znajduje się na terenie schroniska w górach i nie wiadomo, w jakim są stanie. Ratownicy TOPR z narażeniem życia starają się pomóc wszystkim, którzy ucierpieli.

Wśród ofiar śmiertelnych tragicznej burzy jest również 12-letni chłopiec. Wcześniej media donosiły o tym, że prawdopodobnie na Giewoncie reanimowane jest dziecko - ta tragiczna informacja okazała się być prawdziwa. 

W związku z tym dramatem - na miejsce ruszył premier Mateusz Morawiecki, a prezydent Andrzej Duda napisał wyrazy współczucia dla wszystkich dotkniętych kataklizmem. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze