18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak dogadzają sobie w sądzie w Bydgoszczy. Nie zgadniecie, na co wydali publiczne pieniądze

Redakcja
05.02.2019  14:05
solarium i sauna w sądzie w Bydgoszczy
solarium i sauna w sądzie w Bydgoszczy Fot: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE/STANISLAW KOWALCZUK/East News

Prokuratura w Gdańsku i CBA badają nieprawidłowości w Sądzie Administracyjnym w Bydgoszczy. Śledztwo obejmuje między innymi nietypowe "zachcianki" pracowników. 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku we współpracy z CBA prowadzą śledztwo w sprawie nieprawidłowości, do jakich doszło w siedzibie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy. Jak podaje "Radio Gdańsk", głównym zarzutem jest "wyłudzenie od Skarbu Państwa ekwiwalentu za dojazd do izb pracy przez osoby pełniące funkcje publiczne".

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że część środków została przeznaczona na cele, które nijak mają się do pracy placówki.

Wątkiem postępowania są także kwestie związane z wydatkowaniem środków publicznych na tzw. cele prywatne, niezwiązane z działalnością sądu. Dotyczy to kwestii rekreacji w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Bydgoszczy - powiedziała rozgłośni Grażyna Wawryniuk z prokuratury w Gdańsku.

O co chodzi? Między innymi o solarium i saunę, które powstały w budynku sądu!

W sprawie zabezpieczonych zostało kilkadziesiąt tomów dokumentów, w tym umów i faktur - podaje nieoficjalnie Gazeta.pl.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze