18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Zamknąć wszystkie meczety"

Cejrowski chce wojny z islamem

Wojciech Kozicki
29.03.2019  08:57
Wojciech Cejrowski kontra islam - chce wysiedleń muzułmanów z Europy i otwartej wojny
Wojciech Cejrowski kontra islam - chce wysiedleń muzułmanów z Europy i otwartej wojny Fot: Facebook.com/Wirtualny Toruń/Łukasz Lubiński

Wojciech Cejrowski, przedsiębiorca i komik podróżujący boso przez świat, znowu szokuje. Wypowiedział się o ostatecznym pokonaniu ISIS w Syrii. Jego zdaniem, by powtórzyć sukces wojsk USA, konieczne jest wypowiedzenie wojny islamowi i zamykanie meczetów na terenie Unii Europejskiej.

Wojciech Cejrowski w wywiadzie dla Radia Wnet mówił o pokonaniu Państwa Islamskiego w Syrii i sukcesie wojsk amerykańskich. Zaznaczył jednak, że wkrótce w miejscu ISIS na pewno pojawi się nowa radykalna organizacja islamska. Przy okazji wspomniał o zamachach w Europie i niedawnej strzelaninie w Utrechcie.

Wojna z islamem

Cejrowski zwrócił uwagę, że przy okazji kolejnych zamachów Unia Europejska jedynie „podnosi stan zagrożenia”, a dżihadyści  z radykalnych organizacji oficjalnie wypowiedzieli Europejczykom wojnę. Jego zdaniem powinniśmy zrobić to samo, bo tylko wtedy można wygrać konflikt.

To nie jest różnica semantyczna, a prawna. Inne rzeczy wolno robić przeciwnikowi, gdy jest się z nim w stanie wojny, a inne, gdy obowiązuje tylko stopień zagrożenia lokalnego – powiedział Cejrowski.

Meczety w Europie i wysiedlenia

Co z meczetami w Europie? Cejrowski uważa, że będąc w stanie wojny można „zamknąć wrogie placówki”. Co więcej, chciałby zacząć wysiedlać „wroga” z terenu Unii Europejskiej. Proponuje, by wysadzać ich na wybrzeżu Tunezji i Libii. Bierze pod uwagę, że nie wszyscy wyznawcy islamu są winni, ale nie ma zamiaru zastanawiać się "kto ma żółtaczkę, a kto nie", więc kwarantanna powinna być dla wszystkich, którzy mogą stanowić zagrożenie.

Zobacz także

logo Tu się dzieje