18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Weź chwilowkę na łubiankę

Cena truskawek oszalała. Czerwone trufle i burżuazyjne frykasy?

Wojciech Kozicki
26.04.2023  15:27
Cena truskawek oszalała. Polaka nie stać na truskawki
Cena truskawek oszalała. Polaka nie stać na truskawki Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Cena truskawek w 2023 roku? Już lepiej sprawdźcie jaka jest cena złota albo po prostu sprawdźcie jak trafić szóstkę w lotto. Pierwsze polskie truskawki już są na rynku, ale zapowiada się na cenowy rekord. Ten owocowy delikates to dla wielu Polaków finansowy skok na bungee bez liny.

Cena truskawek w 2023 roku poleciała w górę jakl rakieta kosmiczna Elona Muska. Pierwsze polskie truskawki są już dostępne na rynku hurtowym w Broniszach. Ile kosztuje kilogram truskawek? Radio ZET podaje szokujące ceny za truskawkę na polskim rynku. Należy wspomnieć, że na wysoką cenę wpłynęła m.in. wysoka inflacja

Cena truskawek w 2023 roku. Ile za kilogram?

Okazuje się, że w 2023 roku cena truskawek będzie wyższa nawet o 12 złotych niż w poprzednich latach. Oczywiście koszt kilograma zależy od gatunku truskawek. Najdroższe truskawki pochodzą z uprawy parapetowej w szklarni. Ich kilogram kosztuje nawet 32 złote. Jeszcze rok temu nie kosztowały więcej niż 22 złote za kilogram. 

Nie brakuje na rynku truskawek z importu, głównie z Grecji. Do niedawna jeszcze greckie truskawki kosztowały 40-50 zł za 5 kg, a w ostatni weekend ich cena skoczyła do 70 zł za 5 kg – pisze Radio ZET.

Ekspert rynku Maciej Kmera w rozmowie z PAP uspokaja, że cena truskawek jeszcze spadnie. Sezon na truskawki zacznie się w maju, a wraz z ich czerwcowym wysypem możemy spodziewać się tańszych owoców.

Sezon truskawkowy już w połowie kwietnia zainaugurowała Biedronka. Sieć sprzedaje owoce od lokalnych plantatorów w cenie 9,99 zł za 250g – informuje Radio ZET.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje