18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pociąg do drożyzny

Podwyżka cen biletów PKP. Totalny odjazd

Wojciech Kozicki
05.01.2023  09:02
Podwyżka cen biletów na pociąg. To już ostatnia stacja PiS?
Podwyżka cen biletów na pociąg. To już ostatnia stacja PiS? Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Znowu podwyżka cen w Polsce. Tym razem przyszła kolej na kolej. Od środy 11 stycznie PKP Intercity brutalnie podnosi ceny biletów i wdraża nowy cennik. Czy w rządzie są sami wykolejeńcy?

Zła wiadomość dla pasażerów PKP Intercity. Od 11 stycznia 2023 roku czeka was podwyżka cen biletów. I to o nawet 18%! Nowy cennik jest podyktowany wzrostem cen energii elektrycznej i inflacją. Wzrosną nie tylko ceny biletów jednorazowych. Pasażerowie zapłacą więcej ceny biletów odcinkowych. Takie są koleje losu życia w Polsce PiS...

Ceny biletów PKP Intercity i szokujące podwyżki

PKP Intercity wyjaśnia, że podwyżka cen biletów jest konieczna. Poza rosnącymi cenami prądu, podwyżki podyktowała również „oferta cenowa konkurencji”. No oczywiście, bo przecież po polskich torach buszuje tylko konkurencyjnych przewoźników…

Jednocześnie spółka wyjaśnia, że podwyżka cen nie zrekompensuje skutków prowadzenie działalności, a jedynie je złagodzi. Oczywiście nikt nie wspomni o rekompensowaniu pasażerom uciążliwych remontów, opóźnień i niedogodności takich jak np. pluskwy w pociągach.

Na podstawie przeprowadzonych szczegółowych analiz PKP Intercity podnosi ceny bazowe biletów jednorazowych w poszczególnych kategoriach pociągów średnio w wysokości: • 17,8 proc. dla kategorii EIP; 17,4 proc. dla kategorii EIC; 11,8 proc. dla kategorii TLK/IC – informuje Radio ZET.

Hej, PiS! Ostatnia stacja, wysiadka!

Ceny w Polsce jeszcze długo nie wrócą na właściwie tory. Najwyraźniej dopóki obecny rząd dostanie biletu w jedną stronę i nie zostanie wysiudany na bocznicę.

Czytaj także