18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Chciała mieć piękny uśmiech. Została oszpecona i cuchnie jej z ust

07.06.2019  09:01
Chciała mieć piękny uśmiech. Została oszpecona i cuchnie jej z ust
Chciała mieć piękny uśmiech. Została oszpecona i cuchnie jej z ust Fot: EAST NEWS

Czasem z poprawianiem urody warto uważać. Pewna kobieta marzyła o pięknym uśmiechu, a otrzymała cierpienie i wstyd. Z lekarzem walczyła w sądzie.

Miała mieć zęby jak perełki. Zamiast tego nie mogła domknąć szczęki, zmagała się z ogromnym bólem i cuchnęło jej z ust. Lekarz nie spisał się tak, jak oczekiwała, a ona zamiast na uśmiechniętych fotografiach - wylądowała w sądzie. 

Miał być piękny uśmiech, a było cierpienie

Pewna Łodzianka chciała mieć hollywoodzki uśmiech. W tym celu oddała się w ręce specjalisty, zapłaciła mnóstwo pieniędzy i... wyszła z gabinetu ostatecznie załamana. Po siedmiomiesięcznym leczeniu, podczas którego lekarz usunął jej trzy zdrowe zęby, miała wstawione korony porcelanowe, most oraz założone porcelanowe licówki, zapłaciła 28 tys. złotych.

Kiedy zgłosiła lekarzowi, że nie może zamknąć ust, ten stwierdził, że tak musi być i trzeba się do tego przyzwyczaić. Potem zaczął się ból przy gryzieniu oraz rosnące skrępowanie, kiedy zaczęło jej cuchnąć z ust. Okazało się, że przez źle wstawione zęby, bakterie infekowały dziąsła i stąd brał się przykry zapach.

Przez kolejne lata wydała na leki przeciwbólowe koło 5 tys. Musiała też korygować pracę lekarza u innych specjalistów, wydając kolejne, ogromne pieniądze.

Postanowiła więc walczyć o odszkodowanie od pierwszego protetyka. Sąd oddalił jednak pozew kobiety, ponieważ uznał, że nie sposób ocenić leczenia przeprowadzonego przez pozwanego lekarza przez to, że nic nie było dokumentowane za pomocą umów między stronami, a także przez to, że pacjentka skorygowała już swoje uzębienie u innych protetyków. 

Mając na uwadze, że immanentną cechą zawodu lekarza dentysty jest niekiedy nieprzewidziane tzw. niepowodzenie medyczne, trudno przyjmować, że pozwany zdecydował się świadczyć na rzecz powódki umowę rezultatu i miał on złożyć oświadczenie woli. Ów rezultat niekiedy wyłączony jest z przyczyn od lekarza niezależnych, związanych właśnie z takowym niepowodzeniem - uzasadniał oddalenie pozwu sąd. 

Rodzi się pytanie - czy warto było?

Przeczytaj więcej
Komentarze