18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

babcia zabrała głos

Dawid nie żyje, zbierają pieniądze dla jego mamy. Rodzina ma apel

30.07.2019  12:41
Dawid nie żyje, zbierają pieniądze dla jego mamy. Rodzina ma apel
Dawid nie żyje, zbierają pieniądze dla jego mamy. Rodzina ma apel Fot: Policja

Dawid Żukowski nie żyje - to już niestety pewne. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy dla jego pogrążonej w żałobie rodziny.

Dawid Żukowski zaginął 11 lipca. Chłopca szukano 10 dni, niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz - 5-latek został zamordowany. Teraz - prawie 4 tygodnie po jego śmierci, w sieci ruszyła zbiórka pieniędzy. Jest jednak mały problem.

Pieniądze dla mamy?

Pomóż nam pomóc mamie Dawidka - brzmi nagłówek ogłoszenia na portalu zrzutka.pl.

Niestety, potwierdził się najgorszy z możliwych scenariuszy: zaginiony 5-letni Dawidek Żukowski odnalazł się, jednak było już za późno. Chłopiec został znaleziony martwy, a jego matka została sama ze swoim koszmarem… - czytamy. - [...] Bardzo dużo ludzi pisało w sprawie pomocy i wsparcia finansowego mamy Dawidka, dlatego zdecydowaliśmy utworzyć tę zrzutkę. Uprzejmie prosimy o pomoc i z góry dziękujemy z całego serca - widnieje na stronie.

Zrzutka dla mamy Dawida

W momencie pisania tego tekstu, pieniądze wpłaciło 25 osób. Mało? Być może to dobrze, bo rodzina chłopczyka nic o zbiórce nie wie.

Nikt nas nie pytał, czy chcemy, żeby zbierano pieniądze. To może być jakieś oszustwo, bo nikt się z nami nie kontaktował - mówi w rozmowie z wp.pl babcia Dawida.

Czy zrzutka jest oszustwem, czy może chęcią pomocy rodzinie? Tego do końca nie wiadomo. Podobne apele można znaleźć choćby na Facebooku, także w języku rosyjskim. Za zbiórką stoi ma niejaka Anastasija Kukaleva, jej profil w portalu zrzutka,pl nie jest jednak zweryfikowany. Na stronie zarejestrowała się po raz pierwszy 27 lipca.

Zrzutka dla mamy Dawida

Babcia Dawidka apeluje

Co ciekawe, mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego sami chcieli zbierać pieniądze dla mamy i rodziny Dawida, z inicjatywy tej jednak chwilowo zrezygnowali - z uwagi na żałobę.

Tymczasem babcia Dawida ma ważną prośbę.

Nie chcemy nagłaśniania sprawy. To dla nas bardzo ciężki czas. Prosimy o to, by nas zostawić w spokoju - powiedziała dziennikarzom wp.pl.

Ciało chłopca odnaleziono 20 lipca, a 22 lipca zakończono sekcję zwłok.Według nieoficjalnych doniesień, już odbył się pogrzeb 5-latka. Rodzina nie chce jednak chować go w Polsce. W ostatnią sobotę w całej Polsce odbyło się symboliczne pożegnanie Dawidka. 

Zrzutka dla mamy Dawida