18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duchowny o dzieciobójcy

Czy ojciec Dawida pójdzie do nieba? Ksiądz komentuje

23.07.2019  10:40
Dawid Żukowski nie zyje - czy jego ojciec zostanie rozgrzeszony?
Dawid Żukowski nie zyje - czy jego ojciec zostanie rozgrzeszony? Fot: Facebook

Dawid Żukowski został odnaleziony. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko zostało brutalnie zamordowane ostrym narzędziem i najprawdopodobniej tego czynu dokonał jego ojciec. Czy jest szansa, że Bóg wybaczy mu tak straszliwą zbrodnię?

Ojciec Dawida Żukowskiego zanim popełnił samobójstwo, zamordował swojego 5-letniego syna. Okazuje się jednak, że może dostąpić zbawienia i pójść do nieba. Sprawę dla „Faktu” skomentowali ksiądz dr Piotr Turek i ksiądz Jacek Markowski.

Morderstwo, samobójstwo i rozgrzeszenie

Czy Bóg przebaczy ojcu Dawida? Turek tego nie wyklucza. Jego zdaniem morderca dziecka może trafić do raju jeśli przed śmiercią żałował swoich czynów i prosił Boga o przebaczenie. Markowski zwrócił uwagę, że mężczyzna próbował pomodlić się w kościele, o czym pisały media, ale nie mógł wejść do świątyni, bo była zamknięta.

Zdaniem Markowskiego decydujące są ostatnie chwile życia Pawła Ż. i to, czy żałował za grzechy.

Jeśli w ostatnich chwilach swojego życia ten człowiek prosił Boga o wybaczenie, może trafić do nieba, będzie zbawiony. O tym dowiemy się jednak w dniu Sądu Ostatecznego – powiedział duchowny. („Fakt”)

Przypominamy, że ojciec Dawida Żukowskiego (a właściwie urna z prochami) został pochowany na cmentarzu komunalnym Grodzisku Mazowieckim. Jego matka wówczas wciąż nie wierzyła, że mógł zabić dziecko. Zrezygnowano z nabożeństwa.

Przeczytaj więcej
Komentarze