18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wideo z mszy

Szok w kościele. Ksiądz jeździł na ośle

18.04.2019  07:51
Ksiądz na ośle - czy to już znęcanie się nad zwierzętami?
Ksiądz na ośle - czy to już znęcanie się nad zwierzętami? Fot: Facebook

Pewien polski ksiądz postanowił być jak Jezus Chrystus, który wjechał na osiołku do Jerozolimy. Duchowny z Dolnego Śląska dosiadł więc zwierzęcia i udał się nim do kościoła. Padły oskarżenia o znęcanie się nad zwierzętami.

Dolny Śląsk i skandal w kościele. Ksiądz z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie w powiecie kłodzkim z okazji Niedzieli Palmowej niczym Jezus wjechał do świątyni na osiołku. Nie wszystkim wiernym spodobało się takie wykorzystanie zwierzęcia.

Niedziela Palmowa i osioł

Ksiądz mógł się spodziewać, że jego wyczyn zostanie uwieczniony. Wideo trafiło do sieci, a na swoim Facebooku opublikował je były burmistrz Stronia Śląskiego Zbigniew Łopusiewicz. W kilka dni nagranie zobaczyło ponad 200 tys. osób.

Okazuje się, że to nie pierwszy raz księdza z osłem. Wspomniany burmistrz jako odpowiedź na jeden z komentarzy opublikował kolejne wideo. W tej parafii jazdę na ośle z okazji Niedzieli Palmowej praktykowano już w poprzednich latach.

Zaprzęg z dzieci

Duchowni katoliccy wykorzystują zwierzęta, a nawet dzieci w celach „transportowych”. W 2018 roku ksiądz z Malty najwyraźniej chciał oszczędzić na paliwie, bo jego Porsche Boxter S było ciągnięte przez dzieci.

Zobacz także

Niedziela Palmowa i ksiądz na ośle:

logo Tu się dzieje