18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Doda skazana za atak na policjantów! Wyrok was oburzy

Redakcja
28.02.2019  14:44
Doda skazana za napasć na policjanta
Doda skazana za napasć na policjanta Fot: Facebook/Doda

Piosenkarka Dorota R. "Doda" została skazana przez sąd w Warszawie i uznana winną znieważenia policjantów. Kara, jaką jej zasądzono, jest zaskakująco niska.

Dorota R. i jej koleżanka Marta B. w nocy z 23 na 24 marca 2013 roku miały dopuścić się znieważenia dwóch policjantów. Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Gdy chcieli spisać dane Dody i jej koleżanki, panie zaatakowały.

Piosenkarka miała uderzyć jednego z policjantów w plecy torebką, posypały się też wyzwiska. Później tłumaczyła, że czuła się zagrożona i musiała się bronić. W czasie postępowania sądowego zeznawała także, że nie wiedziała, że ma do czynienia z policjantami. Świadkowie zapewniają jednak, że tuż po starciu z funkcjonariuszami R. mówiła wyraźnie o kłótni z policją.

Sprawa do sądu trafiła w 2014 roku. Obu paniom groziły 3 lata więzienia. Dopiero w lipcu 2018 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotów zdecydował o uniewinnieniu Doroty R. w sprawie naruszenia nietykalności policjanta, a postępowanie w sprawie znieważenia zawiesił na roczny okres próby.

Obrońca Doroty R. odwołał się od "zawieszenia" i teraz Sąd Okręgowy ostatecznie stwierdził winę wokalistki. Za karę Doda musi zapłacić... 50 złotych na rzecz Skarbu Państwa i pokryć koszty postępowania odwoławczego w wysokości 100 złotych. Jej koleżanka została uniewinniona - podaje TVN24.

Sąd rejonowy przeprowadził prawidłowe postępowanie w tej sprawie. Całość materiału dowodowego bardzo wnikliwie przeanalizował, obiektywnie ocenił i na tej podstawie doszedł do trafnego wniosku, że Dorota R. dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy policji - powiedziała sędzia Wanda Jankowska-Bebeszko.   

Czytaj także
Przeczytaj więcej