18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Promujemy tolerancję"

Drag queen podrzyna gardło biskupowi. Szok na gejowskiej gali

14.08.2019  19:53
Gejowska impreza promuje tolerację, a drag quuen morduje arcybiskupa
Gejowska impreza promuje tolerację, a drag quuen morduje arcybiskupa Fot: Facebook

Marsz Równości w Białymstoku zamienił się w festiwal przemocy, a środowiska LGBT w Polsce poczuły się zagrożone. W końcu również postanowiły odpowiedzieć agresją. Wybuchł skandal podczas gali Mr. Gay Poland.

Gala Mr. Gay Poland i szokujący wybryk drag quuen Mariolkaa Rebell. Mężczyzna przebrany za kobietę w klubie Punto Punto w Poznaniu pojawił się z dmuchaną lalką z wizerunkiem arcybiskupa Jędraszewskiego, który znany jest z krytykowania środowisk LGBT. Kukle zostało poderżnięte gardło.

Sprawa wyszła na jaw za sprawą lokalnych mediów, a organizator twierdzi, że to jedynie „happening artystyczny”. Przeprosił jednak wszystkie osoby urażone symulowanym zabójstwem dokonanym przez drag queen.

Pragniemy oświadczyć, że sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw. – oświadczył organizator.

Zdaniem organizatora gala ma celu promowanie pozytywnych postaw oraz tolerancji i akceptacji. To wytłumaczenie już nie pomoże, bo Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zapowiedział w mediach społecznościowych, że podejmie sprawę z urzędu i drag queen się doigra. Nie wiadomo jeszcze czy będą wyciągnięte konsekwencje wobec klubu i organizatora imprezy.

To było show jednego z artystów. Cenzura już dawno się skończyła, więc nie cenzurujemy występów, tym samym nie jesteśmy w stanie przewidzieć co dany artysta zaprezentuje. Ten występ spotkał się z zadowoleniem ze strony publiczności - oświadczył klub Punto Punto. ("Głos Wielkopolski").

Gala Mr. Gay Poland w Poznaniu – WIDEO:

logo Tu się dzieje