18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki wypadek

Karambol w Polsce. Kilkadziesiąt samochodów BUM!

Wojciech Kozicki
16.01.2023  09:31
Wypadek na drodze S74. Karambol i utrudnieniana w ruchu
Wypadek na drodze S74. Karambol i utrudnieniana w ruchu Fot: JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Wypadek samochodowy. Wielki karambol na drodze ekspresowej S74. Pojawiają się kolejne informacje, że zderzyło się kilkadziesiąt samochodów w Świętokrzyskim na odcinku kilku kilometrów. Jezdnia od Cedzyny w kierunku Kielc w woj. świętokrzyskim została całkowicie zablokowana.

Wielki karambol na drodze ekspresowej S74. Doszło do wypadku i zderzenia kilkudziesięciu samochodów na odcinku między Opatowem a Kielcami, na wysokości Cedzyny. Jak podają rmf24.pl i Radio ZET, w karambolu wzięło udział 40 samochodów, a 8 osób jest poszkodowanych. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.

Karambol i wypadek na drodze ekspresowej S74

Rzecznik prasowy świętokrzyskich strażaków Marcin Bajur przekazał mediom, że zderzenie samochodów nastąpiło ok. godziny 6:30. Osoby poszkodowane uskarżają się na m.in. bóle głowy i ból w okolicach klatki piersiowej. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wszystko rozgrywało się na odcinku około 600 metrów. Po pierwszym zderzeniu pojazdów - przez dużą mgłę i śliską nawierzchnię - kolejne samochody - hamując - wbijały się w inne auta, powodując karambol – informuje RMF24.pl.

40 aut zostało uszkodzonych. 24 samochodów było tak poważnie zniszczonych, że musiały zostać odholowane.

Są utrudnienia w ruchu drogowym, została zablokowana droga w kierunku Kielc. Wprowadzono objazdy - na rondzie w Cedzynie pojazdy są kierowane przez miasto, Domaszowice i dalej do ulicy Sandomierskiej. Dodatkowe utrudnienia od rana powodują także mgła i śliska nawierzchnia.

Czytaj także