18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bóg ich opuścił?

Duże łóżka w hotelu tylko dla małżeństw? Pomysł Ordo Iuris

Wojciech Kozicki
25.01.2023  19:01
Rady Ordo Iuris  - bez ślubu nie będzie dużego łóżka w hotelu?
Rady Ordo Iuris - bez ślubu nie będzie dużego łóżka w hotelu? Fot: Albin Marciniak/East News

Monty Python? Nie, to Polska! Ordo Iuris pisze jak odmowić w hotelu parze bez ślubu, która chce wynająć pokój z dużym łóżkiem. Czy Boga można przedawkować?

Nie macie ślubu? Łobuzy bezbożne, ręce przy sobie i macie spać osobno! Jak podaje Radio ZET, organizacja Ordo Iuris zaleca hotelom, by nie wynajmowały pokoi z dużymi łóżkami, które nie są małżeństwami. Kontrowersyjne zalecenia znalazły się w najnowszym poradniku poświęconym "wolności słowa, sumienia i wyznania w miejscu pracy". Na tym jednak nie koniec…

Ordo Iuris uderza w pary jednopłciowe

Ordo Iuris w nowym poradniku uczy jak korzystać ze „sprzeciwu sumienia”. Przedsiębiorcy mogą bezkarnie odmawiać usług, które są sprzeczne z ich sumieniem i moralnym drogowskazem. Jako przykład podano m.in. odmowę wynajęcia pokoju hotelowego parze żyjącej na kocią łapę. Tak samo zespół weselny może nie zgodzić się zagrać na ślubie pary jednopłciowej, a cukiernia nie musi wykonać tortu ślubnego dla pary jednopłciowej jeśli sprzeciwia się nadaniu przywilejów małżeńskich jednopłciowym konkubinatom. Właściciel domu weselnego nie musi udzielać usługi parze jednopłciowej jeśli godzi to w jego system wartości.

Przedsiębiorca ma prawnie zagwarantowaną możliwość sprzeciwu sumienia w sytuacji, gdyby wykonanie usługi było sprzeczne z wyznawanymi przez niego wartościami, co może wprost zakomunikować potencjalnemu usługobiorcy – pisze Ordo Iuris w poradniku.

Boże, widzisz i nie grzmisz…

Źródło: Radio ZET

Czytaj także