18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

i ciągle mało

Rydzyk zdradził, ile ma na koncie. Z "kopert" dostał grube miliony

09.07.2019  11:28
Rydzyk zdradził, ile ma na koncie. Z "kopert" dostał grube miliony
Rydzyk zdradził, ile ma na koncie. Z "kopert" dostał grube miliony Fot: NBP/ WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Fundacja Lux Veritatis Tadeusza Rydzyka opublikowała sprawozdanie finansowe - podaje Gazeta.pl. Fani ojca dyrektora okazują się bardzo hojni.

Redemptorysta, założyciel Radia Maryja i szef Fundacji Lux Veritatis, całe życie czuje niedosyt. Pieniędzy ciągle mu brakuje, więc co chwila prosi swoich fanów (wręcz wyznawców) o więcej.

Tymczasem okazuje się, że zyski fundacji przez ostatni rok wzrosły aż dwukrotnie. Lux Veritatis podzielili się swoim sprawozdaniem finansowym. I jak donosi Gazeta.pl, tylko od darczyńców na ich konto wpłynęło kilkadziesiąt milionów złotych.

Koperty musiały być grube

W 2018 roku organizacja Tadeusza Rydzyka zanotowała 3,3 miliona złotych zysku (dokładnie 3 329 311,79 zł.). Dla porównania - w 2017 roku było to zaledwie 1,5 miliona.

Co ciekawe, przychód Lux Veritatis w 2018 roku to 48 milionów złotych, z czego aż 34,2 mln to wpływy z datków! Mimo tak ogromnych pieniędzy, właścicieli Telewizji Trwam dalej nie stać na wóz transmisyjny, więc szef oficjalnie zaapelował do fanów po następne koperty.

Skąd wzięło się pozostałe 13,8 mln złotych na koncie Lux Veritatis? To wpływy z jej działalności w kraju i za granicą. W tym z telewizji (wspomnianej już Trwam), a także sprzedaży płyt, książek i innych materiałów promocyjnych.

logo Tu się dzieje