18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

świat się stacza?

Gazeta Polska jak naziści? "Chcą segregacji, jak w III Rzeszy"

18.07.2019  19:53
Gazeta Polska jak naziści? "Chcą segregacji, jak w III Rzeszy"
Gazeta Polska jak naziści? "Chcą segregacji, jak w III Rzeszy" Fot: Wikipedia

Prorządowy tygodnik sowicie wspierany przez spółki skarbu państwa, pokazał właśnie poziom nienawiści do części obywateli. Razem z najnowszym numerem, sprzedadzą homofobiczne naklejki. 

Jak działała propaganda przed II wojną światową, a później segregacja w jej trakcie? Żydzi najpierw byli szkalowani, a Polaków przekonywano, że to "gorszy sort", osoby "nieczyste", wręcz "robactwo". Chwilę później wyznaczano miejsca, z których nie mogą korzystać, oznaczano ich opaskami i zamykano w gettach. Tam trafiali też homoseksualiści.

Każdy gej musiał nosić na piersi różowy trójkąt, lesbijka - czarny. Po to, by było wiadomo, że jest gorszy. Czy właśnie ku takiej segregacji zmierza właśnie społeczeństwo?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński od kilku miesięcy szkaluje społeczność LGBT. Za nim idzie rząd PiS, rządowa telewizja, kościół, i propisowskie media. To, co właśnie szykuje "Gazeta Polska", przekracza jednak wszelkie granice.

Gazeta Polska i otwarte szerzenie nienawiści

Całkiem jak przedwojenne, szkalujące Żydów ulotki nazistów, nienawistne wlepki z napisem "strefa wolna od LGBT" zasypią za chwilę Polskę. Akcja jest na tyle kontrowersyjna, że tygodnik wprost nawołuje do uznania społeczności LGBT za gorszą. A kolejne osoby dopytują: dążycie do segregacji?

Na homofobiczną akcję "Gazety Polskiej" już reagują politycy. Jak na razie nikt w PiS oczywiście homofobii swoich przyjaciół nie potępił. Pierwsze głosy o doniesieniach do prokuratury płyną z lewej strony. W sprawę zaangażowali się między innymi wiceprezydent Warszawy i lider Wiosny.

Obrzydliwe. Wiosna nie zostawi tego bez odpowiedzi. Nie ma naszej zgody na szerzenie nienawiści - napisał na Twitterze Robert Biedroń.

Paweł Rabiej zaatakował dużo ostrzej.

Jutro złożę w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid - od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem PiS i biskupów - oznajmił.

O segregacji i nazistowskich praktykach mówi też Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" nie widzi jednak belki we własnym oku.

Cenzura była typowa dla nazizmu, narzucanie ideologii też. Nikt dzisiaj nie jest bliżej nazizmu, szczególnie w wersji Ernsta Rohma, prekursora partii hitlerowskiej niż ci, którzy prześladują za odrzucenie ideologii LGBT - powiedział.

Biedaczek nie zauważył, że kogoś prześladuje. A my zastanawiamy się, czy jego działanie nie jest przypadkiem profanacją? Skoro była nią Matka Boska na tle tęczy, czemu nie jest tym samym przedstawienie głównego symbolu katolików - krzyża?

Homoseksualisci = zaraza?

Tymczasem homofobia w "nazistowskim wydaniu" szerzy się w Białymstoku. Tam od kilku dni mieszkańcy znajdują w swoich skrzynkach na listy obrzydliwe ulotki - rozprzestrzeniane oczywiście anonimowo. Z nich dowiadują się, że LGBT to... groźna bakteria.

Czytaj także