18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nożownik zaatakował w czasie koncertu. Gwiazdy wydały oświadczenie

Redakcja
14.01.2019  10:05
atak nożownika w Gdańsku blue cafe
atak nożownika w Gdańsku blue cafe Fot: Blue Cafe/Facebook

W czasie koncertu finałowego WOŚP w Gdańsku doszło do próby zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza. Atak widzieli przebywający na scenie muzycy Blue Cafe.

W niedzielę 14 stycznia, w Gdańsku, podczas "światełka do nieba" WOŚP doszło do próby zabójstwa. 27-letni Stefan W. wtargnął na scenę i zadał trzy ciosy nożem prezydentowi miasta. Chwilę później napastnik chwycił za mikrofon i przedstawił zebranym motywy swojego działania.

Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Paweł Adamowicz - krzyczał.

Paweł Adamowicz trafił w ciężkim stanie do szpitala w Gdańsku.  Prezydent przeszedł pięciogodzinną operację. Jego stan jest bardzo ciężki.

ZOBACZ:  Atak nożownika na WOŚP w Gdańsku. Prezydent w stanie ciężkim [WIDEO]

Atak Nożownika. Na scenie muzycy Blue Cafe

W czasie ataku na scenie przebywali wolontariusze, a także muzycy zespołu  Blue Cafe, który dawał właśnie koncert w ramach 27 Finału WOŚP.

Na profilach grupy, na Facebooku i Instagramie, pojawił się oficjalny komunikat zespołu w tej sprawie.

Z wielkim bólem umieszczamy ten wpis... Brakuje słów aby opisać to co się dzisiaj wydarzyło. Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi z całego serca życzymy powrotu do zdrowia... Blue Cafe - napisali.

ZOBACZ TEŻ:  Ostre komentarze Pawłowicz po ataku na prezydenta. Oskarża Owsiaka

Przeczytaj więcej
Komentarze