18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia podczas porodu

Lekarz urwał dziecku głowę. Sprawę umorzono

Wojciech Kozicki
13.05.2019  16:45
Trudny poród i śmierć dziecka - lekarz może mieć kłopoty
Trudny poród i śmierć dziecka - lekarz może mieć kłopoty Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/East News

Tragedia podczas porodu. Lekarz urwał dziecku głowę. Prokuratura nadal zajmuje się sprawą, a tymczasem Izba Lekarska już ją umorzyła. Ginekolog z oddziału szpitala w dolnośląskich Świebodzicach pozostanie bezkarny?

Ginekolog Krzysztof S. podczas porodu 18 stycznia 2017 roku urwał głowę rodzącemu się wcześniakowi. Sprawą zajęła się Dolnośląska Izba Lekarska i ją umorzyła. Jak podaje „Wirtualna Polska”, zdecydowała, że lekarz nie poniesie żadnej odpowiedzialności zawodowej, bo nie dopatrzono się błędów w jego postępowaniu.

Poród i dekapitacja

Matka dziecka zeznała, że lekarz zaczął ciągnąć rodzące się dziecko za nóżki z ogromną siłą i wówczas nastąpiła dekapitacja. Jej zdaniem „nawet zwierząt się tak nie traktuje”.

Decyzja Izby Lekarskiej może nie być końcem kłopotów lekarza. Jego sprawę wciąż prowadzi Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Ratowanie zdrowia i życia młodej kobiety, która zgłosiła się z poronieniem zagrażającym, było dla naszego zespołu równie ważne jak bezpieczeństwo płodu. Niestety mimo wysiłków lekarzy ciąży nie udało się utrzymać. Wyjaśnienie zaistniałej sytuacji jest naszym priorytetem – Szpital Mikulicz w Świebodzicach wydał oświadczenie po tragedii. (gazetawroclawska.pl)

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej