18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej sobie darować

GIS alarmuje i ostrzega. Popularny suplement jest niebezpieczny

17.11.2022  16:56
GIS ostrzega przed suplementem
GIS ostrzega przed suplementem Fot: Oleksiy Mark/Shutterstock

GIS czuwa nad zdrowiem konsumentów i regularnie wydaje ostrzeżenia przed niebezpieczeństwami żywieniowymi. Tym razem pod lupę wziął znany suplement.

Zawsze trzeba uważać na to, co wprowadzamy do naszego organizmu. Tym razem GIS ostrzega przed popularnym suplementem diety. Ten alarm powinien zwrócić uwagę przede wszystkim sportowców.

Nawet na zakupach i we własnej kuchni trzeba na siebie uważać! Popularny suplement może znajdować się w każdym domu, dlatego w sytuacji, gdy GIS wydaje ostrzeżenia, warto przejrzeć swoje zapasy.

GIS ostrzega przed niebezpiecznym suplementem

Najnowszy komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczy suplementu Testolone. W produkcie znaleziono niedeklarowane substancje: ostaryna i ibutamoren. Są one niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Ostaryna jest związkiem anabolicznym, który znajduje się na liście substancji i metod zabronionych Światowego Kodeksu Antydopingowego. Ibutamoren to związek, który stymuluje organizm do wytwarzania większej ilości hormonu wzrostu. Poniżej podajemy szczegóły wskazanego przez GIS produktu:

  • Produkt – TESTOLONE
  • Data minimalnej trwałości: EXP 12/2025
  • Producent: HyperHub LTD 25 Scotforth Road PR1 4XX Preston, United Kingdom

GIS zaleca konsumentom niespożywanie wskazanego produktu w komunikacie. Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, za wszystko zapewne odpowie producent suplementu.

Czytaj także