18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Hamburgery wycofane!

Skażone mięso w sklepach. Ostrzeżenie GIS

Wojciech Kozicki
25.05.2023  13:29
GIS: skażone mięso na hamburgery. Listerioza w wieprzowinie
GIS: skażone mięso na hamburgery. Listerioza w wieprzowinie Fot: Value Stock Images/East News

Ostrzeżenie publiczne. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ujawnia, że do sklepów trafiło potencjalnie skażone mielone mięso wieprzowe na hamburgery. W partii mięsa od firmy Konspol wykryto groźne dla zdrowia bakterie mogące wywołać objawy literiozy.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła obecność bakterii Listeria monocytogenes w jednej partii produktu „Hamburger wieprzowy”. GIS alarmuje, że „spożycie żywności zanieczyszczonej takim drobnoustrojem może prowadzić do listeriozy”.

Mięso wycofane ze sklepów. GIS ostrzega: listerioza

Mięso nie nadaje się do spożycia. Jeśli jednak doszło do zjedzenia mięsa i pojawiły się objawy listeriozy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W wyniku bakterii literiozy, szczególnie u osób starszych, może dojść do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

Informacje dotyczące wycofanego mięsa:

  • Nazwa produktu: Hamburger wieprzowy, 260 g
  • Termin przydatności do spożycia: 26/05/2023
  • Numer partii: 251/IV
  • Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz

Wycofany produkt "Hamburger Wieprzowy" to kotlet rozdrabniany, formowany i smażony. Składa się w 69% z mięsa wieprzowego. Zawiera też olej rzepakowy, przyprawy i wzmacniacze smaku.

Listerioza stanowi zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością. Chorobę wywołuje Listeria monocytogenes. Bakterie te wydalane są z kałem zakażonych zwierząt i są szeroko rozpowszechnione w środowisku. Do zakażenia człowieka może dojść przez spożycie skażonej żywności lub bezpośredni kontakt z wydalinami zwierząt

- informuje Radio ZET.

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Ostrzeżenie GIS: mięso wieprzowe na hamburgery wycofane, groźna bakteria
Ostrzeżenie GIS: mięso wieprzowe na hamburgery wycofane, groźna bakteria Fot: GIS
Czytaj także