18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Proboszcz molestował 15-letniego ministranta. Zapadł wyrok w sprawie

Redakcja
17.12.2018  14:27
proboszcz ksiądz molestował ministranta
proboszcz ksiądz molestował ministranta Fot: shutterstock.com

Zapadł wyrok w sprawie byłego proboszcza jednej z parafii w Głogowie na Dolnym Śląsku. Ryszard K. przyznał się do wielokrotnego molestowania ministranta.

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata i dozór kuratora - taki wyrok usłyszał Ryszard K., duchowny, który przez 15 lat pełnił rolę proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Głogowie. Wyrok zapadł już na pierwszej rozprawie – poinformował wrocławski oddział „Gazety Wyborczej”.

Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed kilku lat. Prokuratura oskarżyła duchownego o to, że od grudnia 2006 do marca 2007 roku doprowadzał niespełna 15-letniego ministranta do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Jak mówił zastępca Prokuratora Rejonowego w Głogowie Marcin Knurowski, Ryszard K. wielokrotnie rozbierał i dotykał ministranta w miejsca intymne, a także całował go w usta i kazał dotykać się w genitalia.

Proboszcz został odwołany w 2016 roku i przeniesiony do parafii w lubuskim Sulechowie. Parafianie nie przyjęli go z optymizmem. Jak czytamy na portalu glogow.naszemiasto.pl, pod jego adresem kierowane były krytyczne komentarze, a w sieci ostrzegano rodziców: "Uwaga na dzieci w Sulechowie!".

Sprawa molestowania wyszła na jaw, gdy poszkodowany z Głogowa był już dorosły. Biegli stwierdzili u oskarżonego zaburzenia preferencji seksualnych i zaburzenia osobowości. Ryszard K. odmówił wyjaśnień, ale przyznał się do winy. Został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok nie jest prawomocny.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze