18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Godziny czekania

Horror na SOR-ach w wakacje. Lepiej nie chorujcie w lato

20.08.2019  13:12
Horror na SOR-ach w wakacje. Lepiej nie chorujcie w lato
Horror na SOR-ach w wakacje. Lepiej nie chorujcie w lato Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W okresie wakacyjnym na polskich SOR-ach dzieją się rzeczy straszne. Chorowanie w lato, to najgorsze co może nam się przydarzyć. Dlaczego? Głównie dlatego, że nad wyraz trudno uzyskać wtedy pomoc. 

SOR-y budzą niezbyt pozytywne uczucia nie tylko w okresie wakacyjnym, ale zdecydowanie w lato jest najgorzej. Dlaczego? Głównie dlatego, że praktycznie nic nie działa, a pacjenci są skazani na godziny czekania, zanim doproszą się o profesjonalną pomoc.

Sceny grozy na polskich SOR-ach

Jak się sprawy mają sprawdził szczegółowo reporter SE, który wybrał się na SOR w wakacyjny poniedziałek rano. Obrazy, które można tam ujrzeć przeraziłyby nawet ludzi o mocnych nerwach. 

Siedzę tu już 5 godzinę. Źle się czuje. Nikogo to nie obchodzi, że jest mi słabo i mam bóle brzucha. Ale muszę siedzieć - mówiła jedna z kobieta, czekająca na swoją kolej w szpitalu bielańskim.

Szczególnie przerażające jest to, że to właśnie czas ma podstawowe znaczenie w momentach, w których ktoś choruje. Zdarza się, że przez opieszałość polskiej służby zdrowia na pomoc jest już za późno - raz na jakiś czas mediami wstrząsają takie właśnie przypadki.

Lekarz powiedział, że RTG jest niesprawne. Wykonano mi badanie komputerowe. Teraz siedzę i czekam na wynik już 3 godzinę - mówiła dla SE starsza pani, która na pomoc czekała dla odmiany w szpitalu MSWiA przy ul. Wołoskiej.

Życzymy zdrowia - im dalej latem będziemy się trzymać od pomocy medycznej, tym więcej go (niestety) zaoszczędzimy. 

Zobacz także

logo Tu się dzieje