18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Minister podaje kwoty

Ile kosztuje 500 plus?

31.03.2019  16:31
Minister Rafalska wychwala "500 plus"
Minister Rafalska wychwala "500 plus" Fot: Wikipedia

Minister Elżbieta Rafalska podzieliła się informacją, ile do tej pory kosztował państwo program „500 plus”.  Według jej informacji, do tej pory państwo przeznaczyło na niego 67 miliardów złotych. Robi wrażenie?

Program 500 plus budzi wiele kontrowersji. Jedną z nich jest kwestia finansowania i wydatków z nim związanych. W niedzielę Minister Rafalska podała oficjalne dane.

500 plus  dla prawie 4 milionów dzieci

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej – Elżbieta Rafalska -  razem z premierem Mateuszem Morawieckim przebywa obecnie w Puławach na podsumowaniu trzylecia programu „500 plus”. Podczas zorganizowanego z tej okazji pikniku nie omieszkała podsumować jednego z najważniejszych filarów programu PiS.

Pamiętam jak ten program raczkował, stawał na nogi, osiągał swoje efekty. Dzisiaj widzimy, że życie polskich rodzin zmieniło się od momentu wprowadzenia tego najbardziej przełomowego programu po transformacji w Polsce – mówiła Rafalska

Jeśli chodzi o dokładne liczby, to z programu korzysta blisko 3,6 miliona dzieci, na których utrzymanie rodzice dostają wsparcie w postaci 500 złotych miesięcznie. Minister dodała też, że warto było ten program wprowadzić, gdyż jest to jedna z najlepszych inwestycji społecznych.

67 miliardów na „500 plus”

Co do kwoty, jaka została przeznaczona na program, w ciągu trzech lat urosła ona do 67 miliardów złotych, co daje nieco ponad 22 miliardy rocznie. Warto jednak dodać, że kwota ta z pewnością wzrośnie, gdyż od 1 lipca tego roku program obejmie również pierwsze dziecko i obejmie on wszystkie dzieci do 18 roku życia.

logo Tu się dzieje