18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zawrotna kwota

Ile zarabia Jacek Kurski? Z TVP wyciąga kokosy

12.04.2019  17:16
jacek Kurski w TVP zarabia naprawdę dużo
jacek Kurski w TVP zarabia naprawdę dużo Fot: Piotr Molecki/East News

Jacek Kurski jest prezesem TVP od 2016 roku, a jego pensja na tym stanowisku stale rośnie. Ile może wynosić miesięcznie? Złapiecie się za głowę!

Telewizja Polska - zwana przez niektórych TVPiS, telewizją rządową czy wręcz tubą propagandową - może liczyć na ogromne wsparcie ze strony rządu. Gdyby nie pieniądze podatników, co chwila wpłacane na jej konto przez polityków, miałaby ogromne problemy finansowe.

Członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun informuje, że w 2018 roku TVP odnotowała najwyższe od 6 lat koszty - aż 2 mld 225 mln złotych! Z czego bierze pieniądze? Głównie z reklam i abonamentu, ale te są niewystarczające i co chwilę braki rekompensuje jej rząd.

Zarobki Kurskiego. Ogromne pieniądze!

Tymczasem wiadomo już, na jakie stawki może liczyć najważniejszy człowiek Telewizji Polskiej. Okazuje się, że prezes Jacek Kurski zarabia naprawdę dużo.

Tylko w 2018 roku on i jeden z członków zarządu TVP Maciej Stanecki dostali łącznie ponad 812 tysięcy złotych - informuje "Gazeta Wyborcza". Jeśli podzielimy tę kwotę na dwóch panów i 12 miesięcy, okaże się, że każdy z nich dostawał co miesiąc aż 33,8 tysiąca złotych!

Co więcej, ta gigantyczna, miesięczna kwota, to wynagrodzenie podstawowe. Do niego dochodzą jeszcze dodatki, premie i wpływy z innych umów, więc panowie zarabiają tak naprawdę znacznie więcej!

Czytaj także
Przeczytaj więcej