18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miesięcznica smoleńska

Policjanci wbiegli na "schody smoleńskie". Ścigali zbira z "pozdrowieniami dla Jarka"

10.05.2019  10:57
Incydent na miesięcznicy smoleńskiej
Incydent na miesięcznicy smoleńskiej Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

10 maja w Warszawie odprawiono mszę za ofiary katastrofy smoleńskiej. W czasie obchodów, na placu Piłsudskiego doszło do incydentu na pomniku-schodach.

Incydent na obchodach miesięcznicy smoleńskiej! Mężczyzna wtargnął na pomnik ofiar, tak zwane "schody smoleńskie" z transparentem. Na nim wypisane miał "pozdrowienia" dla Jarosława Kaczyńskiego.

Kiedy wreszcie skończysz tę szopkę? Dziewięć lat, kiedy przestaniesz oszukiwać ludzi, gdzie jest wrak? - krzyczał mężczyzna ze szczytu pomnika.

Na transparencie mężczyzna wypisał sparafrazowane hitlerowskie pozdrowienie: "Ein volk, ein reich, ein Kaczyński??? NIE!" ("jeden naród, jedno państwo, jeden Kaczyński??? NIE!")

Policja interweniowała natychmiast, wbiegając na pomnik i sprowadzając chuligana na ziemię. Mężczyzna został odprowadzony do radiowozu. Na razie nie są znane jego personalia. Nie wiadomo też jeszcze, jakie będą konsekwencje jego zachowania.

Czytaj także