18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bunt w Kościele

Ksiądz chce odebrać duchownym luksusowe rezydencje

19.05.2019  12:54
Ksiądz liczy na cud. Chce, by duchowni żyli skromnie
Ksiądz liczy na cud. Chce, by duchowni żyli skromnie Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” wywołał burzę i pedofilia w Kościele w Polsce być może będzie intensywniej zwalczana. Prymas Polski zaproponował, by został utworzony fundusz solidarnościowy dla ofiar księży pedofilów. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski ostro to skomentował.

Odkąd Tomasz Sekielski opublikował w sieci film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w kościele katolickim, rozpoczęła się krucjata przeciwko zboczeńcom w sutannach. Tymczasem prymas Polski Wojciech Polak chce, by powstał fundusz solidarnościowy dla ofiar księży pedofilów. Jak podaje wp.pl, pieniądze nie trafiałyby jednak bezpośrednio do ofiar jako odszkodowania. Pokrywałyby m.in. koszty pomocy psychologicznej.

Zobacz także

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski kontra Kościół

Tadeusz Isakowicz-Zaleski ostro skrytykował pomysł Polaka. Jego zdaniem należy najpierw pozbawić duchownych ich luksusowych rezydencji. Jako przykład podał abp. Juliusza Paetza, który „molestował kleryków”. Zasugerował mu zamieszkanie w domu emerytów.

Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował. Niech obaj zamieszkają w domu emerytów, a zaoszczędzone kwoty dać na cele charytatywne – sugeruje Isakowicz-Zaleski na Facebooku.

Kardynał Stanisław Dziwisz również znalazł się na celowniku Zaleskiego. Zwraca uwagę, że zajmuje wraz z „włoskim kamerdynerem wyświęconym na diakona” całą kamienicę w centrum Krakowa. Podkreśla jak ogromne generuje to koszty, a przecież można mieszkać skromnie w klasztorze.

Skromnie na pewno na emeryturze mieszkać nie będzie arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Pisaliśmy o tym, że jesień życie spędzi w ogromnej posiadłości z pałacem. Wartość tergo "ziemskiego królestwa" może wynosić 3-4 miliona złotych.

Zobacz także