18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bestia zatrzymana

To on zamordował 10-letnią Kristinę. Policja pokazała wideo z obławy

17.06.2019  16:07
Jakub A. zatrzymany
Jakub A. zatrzymany Fot: Dolnośląska Policja

Policja Dolnośląska publikuje wideo z zatrzymania zabójcy 10-letniej Kristiny z Mrowin. Aresztowany mężczyzna to 22-letni znajomy mamy dziewczynki.

22-letni Jakub A. brutalnie zamordował 10-letnią dziewczynkę, a miejsce zbrodni upozorował tak, by śledczy myśleli, iż chodziło o akt pedofilny. Prawie się udało - szybko okazało się, że do gwałtu nie doszło, a powody morderstwa były zupełnie inne.

Policja pokazuje mordercę

Policja na trop Jakuba A. trafiła bardzo szybko. Mężczyzna został zatrzymany w rodzinnym mieście. Na co dzień mieszkał ze swoim z rodzicami, w domu w Partynicach we Wrocławiu.

Teraz dolnośląski oddział policji podzielił się nagraniem z zatrzymania mężczyzny, a do mediów docierają kolejne, szokujące doniesienia na jego temat.

Jakub A. upozorował gwałt

Jakub A. mieszka we Wrocławiu i studiuje w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", 10-letnia Kristina i jej mama doskonale znały sprawcę. Najprawdopodobniej dziewczynka dobrowolnie wsiadła do jego samochodu, chwilę później została zamordowana.

Wszystko wskazuje na to, że działał sam, że nie miał wspólników. Został zatrzymany we Wrocławiu. Nie stawiał oporu - zdradza "Gazecie Wrocławskiej" Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, do gwałtu na dziecku nie doszło. Jakub A. tak ułożył zwłoki dziewczynki i upozorował gwałt na niej, by zmylić trop śledczych i nakierować ich na pedofila.

Miejsce odnalezienia zwłok, ich usytuowanie, to wszystko wskazywało, że możemy mieć do czynienia z motywem seksualnym, że mamy do czynienia z osobą, która podejrzana jest o pedofilię. To było bardzo trudne postępowanie od początku. Tak wszystko zostało zaplanowane i przygotowane, aby i prokuratorów i policjantów kierować na fałszywe tory - powiedział Ciarka w rozmowie z TVN24.

Policjanci po zatrzymaniu Jakuba A. przeszukali jego mieszkanie (aresztowany został w innym miejscu). Zabezpieczyli też dowody w sprawie zabójstwa - między innymi samochód alfa romeo.

Jakub A. zatrzymany: spokojny chłopak

Sąsiedzi Jakuba A. jak na razie nie chcą komentować sprawy.

Tyle co mogę powiedzieć to, że spokojnych chłopak. Nic o nim nie wiem - mówi jeden z nich.

Koleżanka matki Jakuba A., także mieszkanka Partynic potwierdza:

Była akcja policji. To moja koleżanka jest. Niech to się najpierw potwierdzi - mówi.

Osoba związana ze śledztwem informuje z kolei, że Jakub A. i Agnieszka - mama Kristiny - spotykali się ze sobą, ale trudno powiedzieć, by byli już parą. 10-latka miała być obiektem zazdrości mężczyzny - mama poświęcała jej ponoć zbyt dużo uwagi.

On się spotykał z matką tej dziewczynki, ale nie żyli razem – czytamy w "Gazecie Wrocławskiej". - Dopiero zaczynali się spotykać. Córka mu przeszkadzała.

Przeczytaj więcej
Komentarze