18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dostał jednoosobową celę

Morderca Kristiny pod szczególną ochroną? Więźniowie chceli go zabić

19.06.2019  15:13
Jakub A. dostał statut więźnia niebezpiecznego
Jakub A. dostał statut więźnia niebezpiecznego Fot: Facebook

Jakub A. - zabójca 10-letniej Kristiny z Mrowin został osadzony w areszcie. Po tym, jak współwięźniowie grozili mu śmiercią, został przewieziony do innej placówki i dostał monitorowaną, jednoosobową celę.

We wtorek sąd w Świdnicy orzekł trzymiesięczny areszt dla sprawcy zbrodni w Mrowinach, 22-letniego Jakuba A. Mężczyzna został umieszczony w areszcie w tym samym mieście. Osadzeni tam kryminaliści nie przywitali go ciepło - pod jego adresem posypały się groźby śmierci.

Morderca z Mrowin więźniem niebezpiecznym

Jeszcze tego samego dnia podjęto decyzję o zmianie placówki. Jakub A. dostał status więźnia niebezpiecznego i osadzono go w jednoosobowej celi.

Wczoraj komisja penitencjarna zadecydowała o tym, żeby mężczyźnie nadać status tzw. więźnia niebezpiecznego. W chwili obecnej Jakub A. osadzony jest w jednym z zakładów karnych przystosowanych do przebywania w nim tej kategorii więźniów - powiedziała w środę ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Morderca Kristiny osadzony jest w celi jednoosobowej, całodobowo monitorowanej i sprawdzanej przez funkcjonariuszy więziennych częściej niż inne. Jego ruch po placówce ograniczony jest do minimum i zawsze odbywa się w obstawie.

Spacery odbywają się w specjalnie wyznaczonym miejscu, pod wzmocnionym nadzorem - powiedziała Krakowska.

Jakub A. ma zapewniony dostęp do psychologa, lekarza i wychowawcy.

Przenieśli go dla bezpieczeństwa?

Jak się okazuje, Jakub A. status więźnia niebezpiecznego otrzymał nie tylko ze względu na charakter popełnionej zbrodni, ale też jej medialność i sytuację, w jakiej się znalazł. Przeniesienie go do innej placówki i umieszczenie w jednoosobowej celi, pod ścisłym nadzorem, ma mu zapewnić większe bezpieczeństwo.

Morderstwo w Mrowinach

Jakub A. w czwartek 13 czerwca zamordował córkę kobiety, w której się nieszczęśliwie zakochał. 10-letnia Kristina miała stać na drodze jego miłości.

22-latek próbował zlecić morderstwo innej osobie, gdy się to nie udało, sam pozbawił dziewczynkę życia, a swoją zbrodnię upozorował na atak pedofila.

Czytaj także