18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedaleko pada jabłko...

Ojciec Dudy szokuje. Pedofilia w kościele to dla niego... sztuczny problem

Emilia Waszczuk
15.05.2019  11:21
Ojciec Dudy szokuje. Pedofilia w kościele to dla niego... sztuczny problem
Ojciec Dudy szokuje. Pedofilia w kościele to dla niego... sztuczny problem Fot: ŁUKASZ GAGULSKI/East News

Jan Duda - ojciec prezydenta Andrzeja Dudy skomentował sprawę pedofilii księży. Stwierdził, że to sztucznie generowany problem i atak na kościół.

Prezydent Andrzej Duda obejrzał film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaraz po premierze i szybko podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami. Oczywiście stwierdził, że jest w szoku i trzeba walczyć z pedofilią. Zrobił to jednak tak umiejętnie, że kościołowi i księżom się nie naraził, bo w swoim wpisie o duchownych nawet nie wspomniał.

Jan Duda o pedofilii w kościele: wymysł!

W ślad za synem, poszedł jego tata. Profesor Jan Duda udzielił Wirtualnej Polsce wywiadu, w którym postawił się w roli eksperta od pedofilii w kościele i nawiązał do filmu Sekielskich, którego notabene nie oglądał.

Jakie rewelacje sprzedał dziennikarzom i czytelnikom? Cóż, pan Duda problemu nie widzi, a pedofilię w kościele uważa za wymysł, problem skrajnie marginalny i sztucznie pompowany przez media. Po co? Po to, aby zniszczyć kościół.

Uważam, że obecna dyskusja jest sztucznie wywołana. Przedstawiciele Episkopatu wypowiedzieli się w filmie i ich stanowisko było bardzo czytelne. Kościół walczy ze zjawiskiem pedofilii wśród księży. Nie jest tajemnicą, że Kościół od zawsze miał wrogów. Teraz też ich ma. Ci wrogowie mają tubę, więc dzisiaj korzystają z niej - powiedział.

Duda postanowił też umniejszyć trochę winę organów ścigania, które jego zdaniem działają poprawnie, ale jednak nie do końca. Jaki w tym sens? Żadnego. A jednak. Najpierw profesor uznał, że państwo sobie radzi, a później, że nie jest zbyt sprawiedliwe. Przykład? Nie, nie nieumiejętność zamykania gwałcących dzieci księży, tylko nieumiejętność złapania Polańskiego.

Pewien pan, który jest światowego zasięgu celebrytą i ma wyrok na koncie, jest traktowany na innych zasadach. Nie będę wymieniał nazwiska tej osoby - mówił.