18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

papież na celowniku

JP II przestepcą? Zrobią film o tym, czy ukrywał zboczeńców

Emilia Waszczuk
19.07.2019  18:58
JP II przestepcą? Zrobią film o tym, czy ukrywał zboczeńców
JP II przestepcą? Zrobią film o tym, czy ukrywał zboczeńców Fot: MACIEJ MACIERZYNSKI/REPORTER

Bracia Sekielscy szykują się do premiery drugiego filmu o pedofilii w kościele i już zapowiadają trzeci. W nim rozprawią się z wynoszonym na ołtarze papieżem Polakiem - Janem Pawłem II.

"Tylko nie mów nikomu" to film, który wstrząsnął Polakami. Choć historie opowiedziane przez braci Sekielskich i ich rozmówców były co najmniej szokujące, w Polsce zupełnie nic się nie zmieniło i przestępcy w sutannach pozostają bezkarni.

Już jesienią Sekielscy podejmą kolejną próbę walki z nieuczciwością kościoła i brakiem walki z przestępstwami duchownych - do sieci trafi ich kolejny film - "Zabawy w chowanego". I choć nie było jeszcze premiery, już wiadomo, że będzie i trzeci.

Jan Paweł II na celowniku

W trzeciej odsłonie filmowej walki z pedofilią wśród księży, Sekielscy wezmą się za kościelnych hierarchów. Chcą pokazać, jak ukrywa się przestępstwa, co może ugodzić w naprawdę ważne dla Polaków nazwisko. Jedną z osób, którą wezmą na tapetę, będzie bowiem papież Jan Paweł II.

Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to, co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? - dopytuje Tomasz Sekielski na Facebooku.

O tym, że Jan Paweł II ukrywał pedofilów, mówi się od dawna, ale po cichu. Sekielski nie zamierza milczeć ani szeptać - chce obwieścić prawdę światu, ale najpierw sprawdzi, czy faktycznie doszło do nadużyć.

Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu.

Aby zweryfikować te informacje, znaczną część filmu nakręcić musimy poza granicami Polski, m.in. w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Chcemy dotrzeć do świadków i archiwów, dzięki którym będziemy mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące Jana Pawła II. - informuje Sekielski.

Dziennikarz tradycyjnie już film zamierza nakręcić z pieniędzy darczyńców. Jego premierę planuje na końcówkę 2020 roku. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej