18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prokuratura nie odpuszcza

Śmierć grotołazów w Tatrach. Rusza drugie śledztwo

Wojciech Kozicki
09.09.2019  16:33
Jaskinia Wielka Śnieżna i kolejne śledztwo - grotołazi na celowniku prokuratury
Jaskinia Wielka Śnieżna i kolejne śledztwo - grotołazi na celowniku prokuratury Fot: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

Jaskinia Wielka Śnieżna w Tatrach okazała się zabójcza dla grotołazów, a ratownicy TOPR nie zdążyli ich uratować, chociaż ryzykowali życie, by dotrzeć do zaginionych. Okazuje się jednak, że mogą mieć problemy, bo zajmie się nimi prokuratura. Tymczasem ruszyło też drugie śledztwo.

Grotołazi tragicznie zginęli w Tatrach w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Chociaż pod ziemią panują ekstremalne warunki, ratownicy TOPR z narażeniem życia szukali zaginionym przez 19 dni. W końcu wydobyli ich zwłoki na powierzchnię. Podano już wyniki sekcji zwłok i jaka była przyczyna śmierci. Sprawa jednak na tym się nie skończy, bo do akcji znowu wkracza prokuratura.

Jeszcze przed wydobyciem zwłok ktoś złożył zawiadomienie do prokuratury i stwierdził, że TOPR dopuścił się nieprawidłowości podczas akcji ratunkowej. Na tym jednak nie koniec, bo media informują, że rusza kolejne śledztwo.

Drugie śledztwo dotyczy błędów przy organizacji  wyprawy grotołazów i jest wszczęte z urzędu. Przy okazji ma zostać wyjaśnione, dlaczego grotołazi mieli ze sobą podczas wyprawy materiału wybuchowe.