18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w Tatrach

Grotołazi chcieli niszczyć jaskinię? Odkrycie przy zwłokach

01.09.2019  12:04
Jaskinia Wielka Śnieżna w Tatrach - grotołazi chcieli ją niszczyć?
Jaskinia Wielka Śnieżna w Tatrach - grotołazi chcieli ją niszczyć? Fot: Facebook

Jaskinia Wielka Śnieżna w Tatrach – akcja ratowników TOPR wciąż trwa, bo muszą przetransportować zwłoki odnalezionych grotołazów na powierzchnię. Przy okazji dokonali zaskakującego odkrycia.

Grotołazi w Jaskini Wielkiej Śnieżnej po niemal dwóch tygodniach zostali odnalezieni przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety, nie udało im się przeżyć. Teraz ratowników czeka wyjątkowo trudne zadanie, bo muszą przetransportować zmarłych na powierzchnię. TOPR poinformował, że konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie terenu przed transportem.

TOPR w specjalnym komunikacje oświadczył, że przy ciałach grotołazów znaleziono materiały wybuchowe nieznanego pochodzenia. Okazało się, że ratownicy brali to pod uwagę przy ocenia ryzyka całej akcji.

Ratownik dyżurny TOPR Marcin Józefowicz poinformował, że zwłoki udało się już przetransportować z miejsca odnalezienia do tzw. Białej Wody.

Ratownicy uważają, że poszukiwania zaginionych grotołazów były jedną z najtrudniejszych akcji w historii Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ryzykowali życie w ekstremalnych warunkach, by odnaleźć członków wrocławskiego klubu speleologicznego, ale ktoś najwyraźniej uznał, że i tak zrobili za mało, bo powiadomił prokuraturę i oskarża TOPR o zaniedbania.

Jaskinia Wielka Śnieżna w Tatrach - akcja ratunkowa TOPR [WIDEO]: