18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Barany karmią jelenia

Jeleń terroryzuje Zakopane. "Turyści go dokarmiają" [WIDEO]

Wojciech Kozicki
30.08.2023  13:42
Zakopane. Dzikie zwierzęta w Tatrach dokarmiane na szlakach i w Zakopanem
Zakopane. Dzikie zwierzęta w Tatrach dokarmiane na szlakach i w Zakopanem Fot: Pawel Murzyn/East News, YouTube/Tygodnik Podhalański

Zakopane przyciąga zwierzęta z Tatr. I nie chodzi wcale o „jeleni na Krupówkach”. Zwierzęta w Tatrach, dokarmiane przez turystów, wchodzą na szlaki i ulice Zakopanego. Turyści są terroryzowani przez jelenia pod Wielką Krowkwią i może czekać go smutny los.

Zakopane, Krupówki, noclegi i… problem ze zwierzętami! Jak donosi Tygodnik Podhalański, pod Wielką Krokwią na teren kempingu w Zakopanem przez furtkę wchodzi jeleń i terroryzuje turystów. Furtka nie jest zamykana na noc, bo turyści wracają w późnych godzinach. Czytelnik na łamach "Tygodnika Podhalańskiego" relacjonował, że jedna z turystek się popłakała, bo jeleń w Zakopanem zniszczył jej namiot za 1500 zł.

Jelenie w Zakopanem. Barany dokarmiają dzikie zwierzęta

Właściciele agroturystyki zwracają uwagę, że jeleń z Zakopanego ma siatkę na porożu, ponieważ próbował sforsować ogrodzenie. Boją się, że dzikie zwierzę odstraszy turystów. Tatrzański Park Narodowy apeluje do turystów, by nie zbliżać się do dziczyzny i jej nie dokarmiać, ale turyści są głusi na apele.

18 sierpnia "Tygodnik Podhalański" opublikował film, na którym widać turystów chcących wyciągnąć z poroża jelenia siatkę. Chcieli w ten sposób pomóc zwierzęciu, ale przyniosło to skutek odwrotny od zamierzonego. Zwierzę wystraszyło się, a sytuacja zrobiła się naprawdę niebezpieczna- podaje Interia.

W Tatrach i Tatrzańskim Parku Narodowym obowiązuje kategoryczny zakaz dokarmiania zwierząt. Turyści jednak olewają zakaz i dosłownie pasą zwierzęta. W ten sposób na szlakach w Tatrach żebrzą o jedzenie lisy i sarny. Ostatnio turystów gonił niedźwiedź… który był przez nich dokarmiany.

W centrum Zakopanego (Górna Rówień Krupowa) pojawiają się jelenie i sarny. Oczywiście turyści je dokarmiają i zachęcają dzieci do głaskania. Ludzie, to nie jelonek Bambi!

Dzikie zwierzęta w Tatrach, które zaczynają się oswajać, stają się problemem. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że niektóre wkrótce mogą zostać zastrzelone.

Nierozsądni rodzice wysyłają swoje dzieci wprost przed dzikie zwierzęta, widząc w futrzakach atrakcję turystyczną. Brak wyobraźni opiekunów może zakończyć się tragicznie dla dziecka, a dla nich samych będzie następstwem konsekwencji prawnych zagrożonych karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5- ostrzega policja w Zakopanem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

Jelenie w Zakopanem. Tak się kończy dokarmianie dzikich zwierząt [WIDEO]

logo Tu się dzieje