18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabrała głos

Jest wypowiedź matki Jakuba A. "Rany będziemy nosić do końca życia"

19.06.2019  10:21
Jest wypowiedź matki Jakuba A. "Rany będziemy nosić do końca życia"
Jest wypowiedź matki Jakuba A. "Rany będziemy nosić do końca życia" Fot: Materiały Dolnośląskiej policji i Facebook/Jakub A.

Po zabójstwie 10-letniej Kristiny, która zginęła od licznych ciosów nożem, cała Polska nie może się pozbierać. Głos zabrała matka mordercy - Jakuba A.

Tą zbrodnią długo jeszcze będzie żyła cała Polska. 22-letni Jakub A., najprawdopodobniej zakochany we własnej ciotce, zabił jej córkę 10-letnią Kristinę. Zrobił to w sposób brutalny i skrajnie oburzający.

W całej tej sprawie trudno sobie wyobrazić, jak czują się rodzice mordercy, obserwując to, co się teraz dzieje. Choćby "powitanie" Jakuba A. w więzieniu jest niesamowicie wymowne. 

Matka Jakuba A. zabrała głos

Głos postanowiła zabrać matka kata niewinnego dziecka. Jej słowa łapią za serce. 

Wolelibyśmy sami zginąć, niż żeby to dziecko zostało zamordowano i to z rąk naszego syna. Nie wiem, co się mogło stać, jaki impuls, czy afekt, że doszło do tak straszliwego zdarzenia - mówiła w programie "Uwaga!" w TVN matka Jakuba A.

Kobieta odniosła się również do pogłosek o romantycznych uczuciach, które łączyły jej syna z własną ciotką.

On nigdy nie mówił o tej relacji, nigdy jej nie nazwał. Ja tylko mogę podejrzewać, że taka relacja mogła się stworzyć. Ona jest matką trójki dzieci, a to młody człowiek. Dodatkowo jest też między nimi powiązanie rodzinne. Więc nie było moralnego prawa, by doszło do tego. Zawsze zaprzeczał, że coś do niej czuje i tym uspokajał moją czujność - opisywała sprawę matka Jakuba A.

Najbardziej poruszające jest jednak to, co wyznała ona na koniec swojej wypowiedzi w programie TVN.

Piętno pozostanie na nas do końca życia. Wiemy, że nasz syn musi zostać ukarany, jeśli zostanie orzeczona jego wina. Mieliśmy z nim tylko krótkie spotkanie w piątek, był bardzo spokojny. Nic nie zwiastowało, że on może dopuścić się takiego czynu, był zawsze grzecznym chłopcem. Rany, które zostały zadane temu dziecku, będziemy nosić do końca życia i nie zrozumiemy, dlaczego tak się stało - podsumowała.

Żal matki mordercy niewątpliwie jest szczery.

Przeczytaj więcej
Komentarze