18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spotkanie z Dudą

Joe Biden w Polsce. "Mocniejszy sygnał"

Wojciech Kozicki
31.01.2023  09:22
Joe Biden w Polsce. Prezydent USA w Warszawie i Rzeszowie? Informacje
Joe Biden w Polsce. Prezydent USA w Warszawie i Rzeszowie? Informacje Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Joe Biden w Polsce – prezydent USA jeszcze wiosną może odbyć podróż po Europie. Kiedy dokładnie pojawi się w Polsce? Czy będzie spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą i zje pizzę z żołnierzami?

Joe Biden przyleci do Polski – ujawnia Reuters. Sam prezydent USA również potwierdził wizytę w Polsce. Kiedy? Wizyta może zbiec się w czasie z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego. Szczegóły wizyty na razie nie zostały ujawnione. RMF FM podaje natomiast, że „Amerykanie skontaktowali się już z polskimi władzami w sprawie możliwej wizyty Joe Bidena w naszym kraju”. Wstępnie rezerwowane są już terminy w kalendarzach, a ze strony polskiej „prace nad przygotowaniem wizyty są zaawansowane”.

Joe Biden w Polsce. Ukraina i spotkanie z Dudą

Poprzednia wizyta Joe Bidena w Polsce odbyła się miesiąc po ataku Rosji na Ukrainę. Joe Biden zjadł pizzę z żołnierzami, czekając na prezydenta Dudę, który mnie doleciał na czas. Pojawiły się problemy z samolotem nad Radomiem. Prezydent USA finalnie wygłosił przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

Ukraina otrzymała ogromne wsparcie dla swoich żołnierzy, gdy Niemcy i Stany Zjednoczone ogłosili plany dostarczenia czołgów, kończąc tygodnie impasu dyplomatycznego. Polska stała się jednym z najbardziej zagorzałych sojuszników kijowskiego rządu w tej sprawie - przekazał Reuters.  

RMF24.pl podaje, że w Europie pojawi się także wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris. W Niemczech weźmie udział w dorocznej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. 

Amerykanie chcą jednak wysłać mocniejszy "sygnał" wsparcia. Stąd pomysł, żeby w amerykańskiej bazie w Rzeszowie pojawił się Joe Biden – pisze rmf24.pl.

Czytaj także